górne tło

Karnawałowe Dzień Dobry ICE Kraków!

Czy wyobrażacie sobie karnawał bez balu? My też nie! Dlatego zapraszamy na kolejną, dwunastą edycję Dzień Dobry ICE Kraków. W niedzielę, 3 lutego w Centrum Kongresowym ICE Kraków został zorganizowany dla wszystkich dzieci wyjątkowy bal.

Karnawał to wspaniała okazja do wspólnej wyśmienitej zabawy. A jak bal karnawałowy to muszą być odpowiednie kostiumy! O szalone przebrania zadbało Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana.

– Kiedy organizowaliśmy pierwsze Dzień Dobry ICE Kraków, nie spodziewaliśmy się, że ten cykl spotkań szybko urośnie do rangi jednej z najważniejszych imprez społecznych, które realizujemy w centrum kongresowym dla mieszkańców. Co kwartał odwiedza nas ponad 1500 osób, a to oznacza, że od pierwszej edycji w wydarzeniu wzięło udział już ponad 16 500 gości – mówi Izabela Helbin, dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego, które jest operatorem ICE Kraków.

– Zdajemy sobie też sprawę, że wyjście z całą rodziną w weekend do kina, na wystawę lub warsztaty może być dla wielu osób sporym wydatkiem, dlatego też wszystkie atrakcje w ramach naszego pikniku są zawsze bezpłatne – zaznacza.

 

Dzień Dobry ICE Kraków to cztery godziny wyśmienitej zabawy. Poza karnawałowymi szaleństwami, jak zawsze organizatorzy przygotowali moc atrakcji. Od godz. 10.00 do 14.00 Centrum Kongresowe ICE zmieniło się w ogromny trzypoziomowy plac zabaw, na którym rozbrzmiewał tupot małych stóp.

Ich szlak podążył krętą drogą pomiędzy warsztatami plastycznymi oraz pokazami służb ratowniczych. Były także warsztaty historyczne i musicalowe, stoisko „Wiosek świata”, eksperymenty chemiczne, które zabiorą uczestników w odkrywczą podróż dookoła świata. Dla miłośników krakowskiego przysmaku czekało Żywe Muzeum Obwarzanka. Podróż zakończyła się jak zwykłe w sali audytoryjnej im. Krzysztofa Pendereckiego, gdzie w samo południe rozpoczęła się filmowa opowieść ze skutej lodem Antarktydy!

Jest to także wspaniała okazja do zwiedzenia Centrum Kongresowego ICE Kraków, a nasi goście zobaczyli m.in.: wybrane sale, garderoby, reżyserki, kabiny do tłumaczeń symultanicznych i przeszklone foyer z widokiem na Wawel.

Na wydarzenie zaprasza Miasto Kraków i Krakowskie Biuro Festiwalowe.