górne tło

Ambasador Izraela z wizytą w Krakowie

W poniedziałek 28 stycznia 2019 r. Prezydent Jacek Majchrowski spotkał się z Ambasador Izraela Anną Azari. Pani Ambasador odwiedziła Małopolskę w związku z udziałem w obchodach 74. rocznicy wyzwolenia obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau.

W swoim wystąpieniu podczas uroczystości Pani Ambasador przypomniała słowa Hanny Krall, która podkreślała, że Holokaust wydobywał z każdego jego prawdziwe oblicze, czasami najlepsze, ale czasami najgorsze. „Znamy relacje o biednych ludziach, którzy wrzucali do wagonów, co mogli, ale też o takich, którzy na oczach więźniów wylewali wodę” –  mówiła Ambasador Azari.

W dzień po uroczystościach w Oświęcimiu Pani Ambasador złożyła kolejną już wizytę Prezydentowi Jackowi Majchrowskiemu. Spotkanie było okazją do omówienia bieżącej sytuacji polityczno-społecznej w Krakowie, jak i w kraju. Pani Ambasador wstępnie przedstawiła również projekt uczczenia ofiar Holocaustu w Krakowie.

Anna Azari reprezentuje Izrael w naszym kraju już od października 2014 r. Swą misję zakończy - po blisko pięciu latach intensywnej pracy -­ we wrześniu tego roku.