górne tło

Rugby dla każdego

Urząd Miasta Krakowa oraz Nowa Huta Rugby Klub Kraków zapraszają dzieci i młodzież z krakowskich szkół na zajęcia z rugby w ramach kolejnej edycji programu sportowego „Rugby dla każdego”. Program potrwa do 15 grudnia.

„Rugby dla każdego” to innowacyjny program realizowany przez Wydział Sportu Urzędu Miasta Krakowa przy współpracy z Nowa Huta Rugby Klub Kraków pod patronatem Polskiego Związku Rugby. Głównym celem programu jest popularyzacja rugby jako sportu pierwszego kontaktu dla dzieci, zachęcanie ich do zorganizowanej aktywności fizycznej w formie sportowej zabawy pod nadzorem przeszkolonych nauczycieli, instruktorów i trenerów.

Kluczowym założeniem programu są działania profilaktyczne w zakresie zagrożeń przestępczością oraz zjawiskami patologicznymi, a także wykluczeniu dzieci z peryferyjnych obszarów Krakowa. Program zakłada wychowanie dzieci i młodzieży poprzez ich udział w systematycznych zajęciach sportowych rugby oraz zajęciach animacji sportowej w ramach innych dyscyplin sportowych z programowymi elementami profilaktyki wobec przemocy i uzależnień.

Zawody będą się odbywać w hali pneumatycznej Szkoły Podstawowej nr 37, os. Stalowe 18 oraz w Narodowym Centrum Rugby, ul. Darwina 49A w Krakowie.

Projekt jest współfinansowany przez Gminę Miejską Kraków.

Harmonogram „Rugby dla każdego” 2019 r. - Zajęcia Trenerskie (obowiązuje od 15 marca do 15 kwietnia)

dolne t�o