górne tło

Spędź kulturalny wtorek w Krakowie

Wtorek po Wielkiej Nocy to dobra okazja, żeby zajrzeć, co słychać w kulturze Krakowa. Czekają nas m.in. dwa interesujące spektakle i koncert fortepianowy.

Popołudnie w Krakowie to dobra okazja, by zabrać najmłodsze pociechy do teatru! Teatr Szczęście zaprasza na spektakl „Trąba słonia Salomona” w reżyserii Dariusza Cywki. To przedstawienie teatralne w trzech odsłonach opowiada zabawną historię przyjaźni dumnego Słonia Salomona i wesołej Małpki Bili Bili, którzy pewnego słonecznego dnia po wielkiej kłótni szykują na siebie pułapkę. Warto wspomnieć, że mali widzowie będą czynnie angażowani w akcję przedstawienia! Początek już o godz. 15.00, w teatrze przy ul. Karmelickiej 3.

Miłośnicy muzyki, a w szczególności muzyki fortepianowej powinni mieć zaznaczoną dzisiejszą datę w swoich kalendarzach. Pod Wawelem rusza bowiem III Międzynarodowy Festiwalu Duetów Fortepianowych „Duettissimo!”. W trakcie imprezy usłyszymy wykonania kompozycji taki wybitnych kompozytorów, jak Jan Sebastian Bach, Wolfgang Amadeusz Mozart, Johannes Brahms, Maurice Ravel i Sergiej Rachmaninow. Nie zabraknie jednak mniej znanych kompozycji współczesnych autorstwa Charlesa Camilleriego, Dereka Charke’a i Anne Louise-Turgeon. Dziś o godz. 18.00, w Akademii Muzycznej wystąpią Agnieszka Kozło, Katarzyna Sokołowska, które wykonają kompozycje Maurice'a Ravela.

Niezwykle trudnego zadania podjął się reżyser teatralny Radosław Rychcik. Trudno bowiem uznać próbę przeniesienia powieści „Imię róży” Umberto Eco na deski teatru. Rychcik, znany z adaptacji mickiewiczowskich „Dziadów”, skupia się na wątku kryminalnym powieści o dwóch mnichach – Wilhelmie z Baskerville i jego młodym pomocniku Adso z Melku – którzy próbują ustalić szczegóły tajemniczych zabójstw zakonników. To jednak nie jedyny temat, który porusza autor. Spektakl rozpocznie się o godz. 19.00, na scenie przy pl. Świętego Ducha 1.

W Małopolskim Ogrodzie Sztuki zobaczymy dziś adaptację jednej z najważniejszych i zarazem najbardziej kontrowersyjnych powieści polskich XXI wieku. „Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną” Doroty Masłowskiej stała się tym razem inspiracją dla reżysera Pawła Świątka i dramaturga Mateusza Pakuły. Jak poradzili sobie z prozą Masłowskiej? Sztuka rozpocznie się o godz. 19.00, na scenie MOS-u przy ul. Rajskiej 12.

Więcej informacji na stronach internetowych „Karnetu”.