górne tło

Wielka Parada Smoków coraz bliżej!

Wielka Parada Smoków wpisała się już na stałe w krakowski kalendarz imprez dla młodszych i starszych krakowian. Tegoroczna edycja będzie już dziewiętnastą odsłoną smoczego święta, które zaplanowano na 1-2 czerwca. Jej temat to „W czterdzieści smoków dookoła świata”.

Smocza parada będzie w tym roku szaloną podróżą wokół globu. Niczym bohaterowie powieści Juliusza Verne’a „W osiemdziesiąt dni dookoła świata” będziemy mieli okazję spotkać się z różnorodnością kultur na wszystkich kontynentach.

Pierwszy weekend czerwca upłynie mieszkańcom Krakowa i turystom pod znakiem smoczej zabawy i niespodzianek. Oprócz niedzielnej Parady, odbędzie się też Wielkie Widowisko Plenerowe i Piknik Rodzinny.

Smocze Kalendarium prezentuje się następująco:

W Paradzie można wziąć udział na wiele sposobów. Chętni poznać tę imprezę od strony warsztatowej, mogą zgłosić się jako wolontariusze. Trwa bowiem nabór chętnych na pomocników smoczego święta: animatorów czasu wolnego, opiekunów smoków podczas parady czy asystenta konferansjera podczas pikniku. Wolontariat ma również moc praktyk studenckich – uczestnicy mogą otrzymać stosowne zaświadczenia. Na zgłoszenia teatr Groteska czeka do 13 maja! Szczegóły na stronie internetowej groteska.pl

Wielka Parada Smoków to zdecydowanie największe smocze widowisko na świecie, które realizuje od 2000 r. Warto wspomnieć, że raporcie „Krakowska kultura – stan obecny i perspektywy rozwoju” Wielka Parada Smoków została uznana trzecim najbardziej rozpoznawalnym wydarzeniem kulturalnym w Krakowie, Smoki Groteski uhonorowali mieszkańcy Krakowa i turyści.