górne tło

Youth Krak Hack. O kulturę (się) proszę

Już po raz drugi miasto Kraków otwiera się na młodych oraz ich pomysły i organizuje Hackathon projektów społecznych YouthKrakHack! Tym razem impreza nosi tytuł „Youth Krak Hack. O kulturę (się) proszę” i dotyczy... kultury, a konkretniej obszaru „Kultury (dla) młodzieży”. Wydarzenie odbyło się w sobotę, 11 maja w Małej Hali TAURON Areny Kraków.

Zadaniem uczestników Hackatonu było stworzenie projektów z zakresu polityki młodzieżowej, w obszarach takich jak:

 

Aby wziąć udział w Hackathonie wystarczyło zebrać znajomych 3-5 osób, w wieku od 13 do 26 lat. Pomyśleć czego brakuje w Krakowie w obszarze kultury. Festiwalu? Bonów kulturowych? Miejsca do zajmowania się kulturą? Większego zaangażowania ludzi młodych w tworzenie kultury?

Wszyscy, którzy nie brali czynnego udziału w Hackathonie mogli zajrzeć do TAURON Areny Kraków w jego trakcie i skorzystać z strefy chillu i info. Sprawdźić jakie organizacje działają w Krakowie i co oferują. Wyjazdy zagraniczne, doradztwo zawodowe, pobudzanie kreatywności, szkolenia – organizatorzy przygotowali wiele atrakcji.

Informacje o dodatkowych atrakcjach

Organizatorem wydarzenia „YouthKrakHack. O kulturę (się) proszę” jest Komisja Dialogu Obywatelskiego ds. Młodzieży oraz Urząd Miasta Krakowa.

Więcej na stronie: youthkrakhack.pl i facebook.com

Regulamin wydarzenia