górne tło

Nieruchomości gminne na przedszkola pójdą do przetargu

Przedłużenie umów dzierżawy o rok zaproponowało miasto niepublicznym przedszkolom, które prowadzą swoją działalność w budynkach gminnych. Mimo że wcześniej planowano podpisanie umów dzierżawy na dłuższy okres, miasto zgodnie z prawem musi w przyszłym roku rozpisać przetarg na dzierżawę nieruchomości.

Chodzi o pięć lokalizacji, w których obecnie działają przedszkola niepubliczne: „Bajka” na os. Uroczym 6, „Pod Gwiazdkami” na ul. Szafera 2, „Iskierka” na ul. Staffa 6, „Kraina Uśmiechu” na ul. Jaremy 12 oraz „Pod Skrzydłami” na ul. Batalionu Skała AK 2. O przedszkolach stało się głośno w ubiegłym roku, kiedy to ich właściciele i rodzice dzieci uczęszczających do tych placówek zwrócili się do władz miasta z prośbą o przedłużenie umów dzierżawy nieruchomości gminnych. Prezydent Jacek Majchrowski, biorąc pod uwagę dobro dzieci uczęszczających do tych przedszkoli, przychylił się do prośby.

Umowy dzierżawy nieruchomości wygasają 31 lipca tego roku. Ponieważ jednak do magistratu zgłosiły się inne podmioty zainteresowane dzierżawą, które chcą prowadzić w tych budynkach placówki przedszkolne, prawnicy uznali, że miasto zgodnie z prawem musi zastosować tryb przetargowy, by zachować równość podmiotów. Jako że nabór do placówek już się odbył, władze miasta zaproponowały przedłużenie umowy dzierżawy na okres 1 roku, zapowiadając równocześnie, że następnie będzie musiał być zorganizowany przetarg.

dolne t�o