górne tło

Kajakarska młodzież rywalizowała na Kolnej

8 i 9 czerwca na torze kajakarstwa górskiego w Ośrodku Sportu i Rekreacji Kolna młodzi kajakarze slalomowi rozpoczęli zmagania w tegorocznym cyklu ECA Junior Slalom Cup. Poza europejską czołówką juniorów i młodzieżowców w imprezie gościnnie udział wzięli zawodnicy z innych stron świata – USA i Nowej Zelandii.

Program krakowskiej odsłony Pucharu Europy Juniorów obejmował rywalizację w czterech kategoriach wiekowych (do 14, 16, 18 i 23 lat) w czterech konkurencjach: kajakach-jedynkach i kanadyjkach-jedynkach kobiet i mężczyzn oraz zmagania w kanadyjkach-dwójkach mieszanych (kategoria open).

Zawody te były doskonałą okazją do sprawdzenia toru dla młodych kajakarzy slalomowych, który już w lipcu będą rywalizowali w Krakowie w mistrzostwach świata juniorów i U23.

Krakowska edycja zawodów rozpoczęła tegoroczne zmagania europejskiej czołówki młodych kajakarzy slalomowych. Następnie będą rywalizować kolejno: we włoskiej miejscowości Valstagna, słoweńskim Solkan, austriackim Flattach, niemieckim Augsburgu, a finałowa odsłona tej serii zaplanowana jest w słowackiej Bratysławie.

Wyniki:

C-1 W U23

  1. Monika Skachova (Słowacja)
  2. Klaudia Zwolińska (Polska)

C-1 W U18

  1. Franziska Harzer (Niemcy)
  2. Oliwia Jeleńska (Polska)
  3. Anastasia Żywicka (Polska)

C-1 W U16

  1. Evy Leibfarth (USA)
  2. Ivana Chlebova (Słowacja)
  3. Katarzyna Liber (Polska)

C-1 W U14

  1. Emka Dieskova (Słowacja)

C-1 M U23

  1. Przemysław Nowak (Polska)
  2. Konrad Szymanek (Polska)
  3. Szymon Zawadzki (Polska)

C-1 M U18

  1. Szymon Nowobilski (Polska)
  2. Juraj Dieska (Słowacja)
  3. Filip Leśniak (Polska)

C-1 M U16

  1. Maciej Bartos (Polska)
  2. Benjamin Kies (Niemcy)
  3. Jaromir Ivanecky (Słowacja)

C-1 M U14

  1. David Staffen (Słowacja)
  2. Samuel Krajcl (Słowacja)
  3. Marcin Kościukiewicz (Polska)

C-2 MIX Open

  1. Zuzanna Kulig/Kacper Zachwieja (Polska)
  2. Iga Garlewicz/Piotr Szczepański (Polska)
  3. Alicja Bulera/Wojciech Fabijański (Polska)

K-1 W U23

  1. Edyta Rosiek (Polska)
  2. Rebecca Ogilvie (Szkocja)
  3. Julia Jeleńska (Polska)

K-1 W U18

  1. Lois Leaver (Szkocja)
  2. Zuzanna Kulig (Polska)
  3. Anastasia Żywicka (Polska)

K-1 W U16

  1. Evy Leibfarth (USA)
  2. Ivana Chlebova (Słowacja)
  3. Dominika Danek (Polska)

K-1 W U14

  1. Ester Kaliska (Słowacja)
  2. Darya Maslova (Kazachstan)
  3. Emka Dieskova (Słowacja)

K-1 M U23

  1. Martin Stanovsky (Słowacja)
  2. Kacper Majerczak (Polska)
  3. Michał Woś (Polska)

K-1 M U18

  1. Peter Mraz (Słowacja)
  2. Piotr Prusak (Polska)
  3. Allan Porubsky (Słowacja)

K-1 M U16

  1. Kaelin Friedenson (USA)
  2. Michał Ciągło (Polska)
  3. Mikołaj Mastalski (Polska)

K-1 M U14

  1. Jan Piprek (Polska)
  2. Richard Rumansky (Słowacja)
  3. Klass Rozentals (Wielka Brytania)
dolne t�o