górne tło

AGH coraz wyżej w rankingu Perspektyw

W tegorocznym Rankingu Szkół Wyższych Fundacji Edukacyjnej Perspektywy Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie zajęła czwarte miejsce w zestawieniu ogólnym uczelni oraz drugie miejsce w kategorii uczelni technicznych. Tym samym AGH zanotowała wzrost w porównaniu z zestawieniem zeszłorocznym.

W głównym Rankingu Uczelni Akademickich w pierwszej szóstce znajdują się w tym roku aż trzy najlepsze polskie uczelnie techniczne: Politechnika Warszawska na trzecim miejscu (80,1%), AGH w Krakowie na czwartym miejscu (78,4%) oraz Politechnika Wrocławska na szóstym miejscu (73,2%).

W tym roku w kategorii „Potencjał naukowy” AGH uplasowała się po raz kolejny na pierwszym miejscu wśród uczelni technicznych, a w kategorii „Efektywność naukowa” na pierwszym miejscu wśród technicznych i na czwartym w ogólnej klasyfikacji. W kategorii „Absolwent na Rynku Pracy” AGH uplasowała się na czwartym miejscu w Polsce i na pierwszym w kategorii uczelni technicznych. Wśród pracodawców absolwenci AGH są pierwszym wyborem wśród uczelni technicznych.

W tegorocznym zestawieniu oceniono ponadto 68 kierunków studiów, w tym aż 21 kierunków technicznych. AGH znalazła się na czołowych pozycjach w następujących kategoriach:

Ranking „Perspektyw”, powstający od 20 lat, uznawany jest za najważniejsze polskie zestawienie uczelni. Kapituła pracuje pod przewodnictwem prof. Michała Kleibera, byłego prezesa Polskiej Akademii Nauk. Szczegółowe zestawienie można zobaczyć tutaj.

dolne t�o