górne tło

Zaprojektuj nowe filie Biblioteki Kraków

Biblioteka Kraków wraz z Wydziałem Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie zapraszają studentów do udziału w dwóch konkursach – na projekty wnętrz filii Biblioteki Kraków, pod hasłem „Nowe biblioteki na nowych osiedlach”. Projekty można wysyłać do 30 września.

Ideą konkursów jest stworzenie przyjaznych przestrzeni dla czytelników na nowo powstających osiedlach. Do wyboru są dwie lokalizacje filii: na osiedlu Złocień i na osiedlu Ruczaj. Na zwycięzców czekają wysokie nagrody oraz możliwość realizacji projektu. Dodatkowo każdy zgłoszony projekt konkursowy upoważnia uczestnika do zaliczenia praktyk studenckich.

Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu projektu przestrzeni i wnętrz wybranego lokalu filii bibliotecznej, uwzględniającego nowe wartości oraz tradycję miejsca, a także nadaniu wnętrzom czytelnej struktury – jako miejsca do korzystania z proponowanej oferty kulturalnej, pozyskiwania informacji, wiedzy, nawiązywania kontaktów, pracy i relaksu.

Prace powinny być zaprezentowane w formacie planszy 70 x 100 cm (od 3–6 szt.), z umieszczonym godłem z tyłu każdej planszy lub w formie modelu przestrzennego (fragment lub całość architektury, albo prototyp mebla lub obiektu), z umieszczonym godłem w dowolnym miejscu. W konkursie zostaną przyznane trzy nagrody: pierwsze miejsce 6000 zł, pierwsze wyróżnienie 3000 zł, drugie miejsce 1000 zł.

Prace można składać online i w siedzibie Wydziału Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych, od 8 września do 30 września. Warunkiem przystąpienia do konkursów jest zgłoszenie uczestnictwa w terminie do 30 września na adres mailowy: mpinczynska@asp.krakow.pl lub jkubicz@asp.krakow.pl poprzez wypełnioną kartę zgłoszenia.

Więcej informacji na stronie internetowej waw.asp.krakow.pl.