górne tło

Zmiany w komunikacji do Borku Fałęckiego

W związku z przełożeniem rozjazdów na ul. Zakopiańskiej, mającym na celu skierowanie ruchu na nowy tor na odcinku jednotorowym, od soboty, 24 sierpnia, do wtorku, 27 sierpnia, został wyłączony ruch tramwajowy na odcinku „Łagiewniki”„Borek Fałęcki”.

Na ten czas wprowadzono następujące zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej:

Przystanki funkcjonują w następujący sposób:

Od 28 sierpnia zostanie przywrócone kursowanie tramwajów na odcinku „Łagiewniki”„Borek Fałęcki”. Między przystankiem „Łagiewniki ZUS” a skrzyżowaniem z ul. Zbrojarzy ruch będzie odbywał się wahadłowo po jednym, nowym torze. Funkcjonowanie przystanków tramwajowych w tym rejonie pozostanie bez zmian. Równocześnie dla linii nr 22, 78 i 752 zostaną przywrócone trasy i rozkłady jazdy obowiązujące obecnie. Linia nr 19 będzie w dalszym ciągu kursować po trasie skróconej do pętli Łagiewniki.

Od 31 sierpnia linia nr 19 zostanie zawieszona, natomiast będzie uruchomiona linia czasowa nr 79, kursująca na trasie „Borek Fałęcki” – „Orzeszkowej”.

Zasady zachowania ważności biletów okresowych:

Bilety okresowe wykupione na linie nr 8 i 22 zachowują ważność na całej trasie linii nr 752. Bilety okresowe wykupione na linię nr 19 zachowują ważność na trasie linii nr 752 na odcinku „Łagiewniki”„Borek Fałęcki”. Pozostałe zasady zachowania ważności biletów okresowych pozostają bez zmian.