górne tło

Weekendowe zmiany w dojeździe do zoo

Od 24 sierpnia na drodze dojazdowej do krakowskiego ogrodu zoologicznego wprowadzono zmiany w organizacji ruchu. W godz. 11.00-13.00 i 14.00-15.00 nie można dojechać ul. Leśną na parking koło zoo. W tych przedziałach czasowych przejechać ul. Leśną mogą pojazdy komunikacji miejskiej, rowery, służby miejskie, zaopatrzenie, a także mieszkańcy ul. Leśnej, Kukułczej i al. Kasy Oszczędności Miasta Krakowa.

– Wprowadzamy czasowe ograniczenie wjazdu w rejon ogrodu zoologicznego w soboty, niedziele i święta w godzinach od 11.00 do 13.00 i od 14.00 do 15.00. Zakaz będzie obowiązywał na ul. Leśnej od skrzyżowania z ul. Jeleniową. Poza tymi godzinami można dojechać do zoo samochodem osobowym. Dlatego też szczególnie zachęcamy do korzystania z komunikacji autobusowej – mówi Michał Mikołajczyk, zastępca dyrektora Wydziału Miejskiego Inżyniera Ruchu.

Zmiany będą obowiązywały w soboty, niedziele i święta. Są odpowiedzią na oczekiwania okolicznych mieszkańców, którzy – szczególnie w weekendy – mieli utrudniony dojazd do swoich posesji. Natężenie ruchu w soboty, niedziele i święta było do tej pory na tyle duże, że mogło stanowić zagrożenie bezpieczeństwa dla pieszych i innych uczestników ruchu drogowego.

– Po wprowadzeniu zakazu policja będzie kierowała ruchem na ul. Leśnej. Samochody będzie można zostawić na miejscach postojowych na ulicach. Najlepszym miejscem jest parking podziemny przy Muzeum Narodowym, z którego można przejść na przystanek autobusu nr 134, jadącego w stronę ogrodu zoologicznego – mówi Bartosz Piłat z Zarządu Transportu Publicznego.