górne tło

Jak dbam o zdrowie psychiczne? – konkurs rysunkowy dla dzieci

Czym jest zdrowie psychiczne i jak możemy o nie dbać? Aby przybliżyć ten temat najmłodszym, Szpital Uniwersytecki w Krakowie organizuje konkurs plastyczny „Sport i zieleń – mój sposób na zdrowie psychiczne”, skierowany do uczniów krakowskich szkół podstawowych. Prace można składać do 1 października. 50 najlepszych zostanie pokazanych na wystawie w Nowohuckim Centrum Kultury w ramach I Krakowskiego Tygodnia Zdrowia Psychicznego (7–11 października).

Konkurs ma promować wśród dzieci i młodzieży postawy i aktywności, które sprzyjają dobremu samopoczuciu, oraz zachęcać nauczycieli i uczniów do czynnego zainteresowania się tematyką zdrowia psychicznego.

Uczestnicy mogą wybrać dowolną manualną technikę plastyczną: rysowanie, malowanie, wyklejanie, wydzieranie, a także połączyć dwie lub więcej. Prace będą oceniane w dwóch grupach – osobno uczniowie klas I–III i klas IV–VIII – według tych samych kryteriów: zgodności z tematem, jakości wykonania, oryginalności i stopnia trudności wykonania.

Ekspozycja złożona z 50 zwycięskich prac, wybranych przez komisję konkursową, zostanie otwarta 7 października, a ich autorzy otrzymają nagrody.

Więcej o konkursie w jego regulaminie.