górne tło

„Król walca” wraca do Krakowa

André Rieu, holenderski „Król walca”, który przybliża muzykę klasyczną zwykłym ludziom, uczci swoje 70. urodziny niezwykłym koncertem. 17 czerwca o godz. 20.00 wraz ze swoją 60-osobową Orkiestrą Johanna Straussa, największą prywatną orkiestrą na świecie, platynowymi tenorami i wieloma międzynarodowymi solistami wystąpi w TAURON Arenie Kraków z zachwycającym widowiskiem scenicznym w ramach swojej światowej trasy koncertowej.

Publiczność może się spodziewać fantastycznych melodii z filmów, musicali, oper i operetek, a także tradycyjnych utworów. Niezapomniany wieczór muzyki i tańca wypełnią również dźwięki walca.

André Rieu jest głęboko przekonany, że muzyka klasyczna stworzona jest dla wszystkich, nie tylko dla elit. Na jego koncertach wszystko jest dozwolone: śmiech, płacz, śpiew i taniec.

Rieu sprzedał ponad 40 milionów płyt CD i DVD. Na pierwszym miejscu list przebojów znalazło się aż 30 jego utworów, które aż 500 razy zdobyły status platynowych. Jego filmy na YouTubie miały ponad miliard odsłon, a jego profil na Facebooku obserwuje około 5 milionów osób.