górne tło

13. PZU Bieg Trzech Kopców

W niedzielę, 29 września odbył się 13. PZU Bieg Trzech Kopców. 3242 osoby odebrały pakiety startowe, a 2975 z nich wyruszyło na trasę 13. PZU Biegu Trzech Kopców. W biegu Tomasz Grycko i Katarzyna Broniatowska obronili wywalczone przed rokiem tytuły Międzynarodowych Mistrzów Krakowa w Biegu Górskim! To pierwsza taka sytuacja w trwającej od 2007 roku historii imprezy.

Pochodzący z Władysławowa aktualny wicemistrz Polski na 10 000 m i w półmaratonie, mistrz kraju w biegach przełajowych pokonał trasę łączącą trzy krakowskie Kopce – Krakusa, Kościuszki i Piłsudskiego w czasie 43 minut i 24 sekund. Reprezentująca AZS AWF Kraków zawodniczka z podkrakowskich Zielonek przybiegła natomiast na metę po 49 minutach i 16 sekundach. Po raz kolejny poprawiony został rekord frekwencji – bieg ukończyło 2971 osób z 2978, które wystartowały.

Wśród kobiet drugą lokatę wywalczyła Martyna Kantor (czas 00:50:56), a na trzecim miejscu podium stanęła Magdalena Nabielec (czas: 00:51:27).

Najstarszym zawodnikiem, który zameldował się na mecie był 90-letni stały bywalec krakowskich imprez biegowych Jan Stachow!

Najlepszym zawodniczkom i zawodnikom w klasyfikacji generalnej nagrody wręczyła Anna Korfel-Jasińska – Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Edukacji, Sportu i Turystyki.

Kompletne wyniki 13. PZU Biegu Trzech Kopców znajdują się TUTAJ.