górne tło

Czy CSR się opłaca? Dźwigacze Kultury 2019

Dźwigacze Kultury czują się współodpowiedzialni. Za jakość powietrza, którym oddychamy. Za warunki życia tych, którym na starcie los podcina skrzydła. Za dostępność miejsc i usług – by nasza wspólna przestrzeń była wspólna bez wyjątków. A co, jeśli biznes dźwiga praktyki CSR tylko dla ciężkich pieniędzy, bo pomaganie to przede wszystkim dobra inwestycja PR-owa? Przyjdź na tegoroczną odsłonę konferencji Dźwigacze Kultury, która odbędzie się w środę, 13 listopada o godz. 14.00 w ICE Kraków, i poszukaj odpowiedzi na to pytanie!

Co, jeśli wizerunek filantropa to papierowa fasada, za którą swoje biurka ustawili specjaliści od marketingu? Podczas listopadowego spotkania w Centrum Kongresowym ICE Kraków uczestnicy przyjrzą się praktykom społecznej odpowiedzialności, które z pełnym zaangażowaniem zmieniają ten świat. W towarzystwie branżowych ekspertów organizatorzy pokażą, że CSR to cel sam w sobie, długofalowa strategia wypracowywana przez marki pokładające wiarę w to, że razem możemy więcej.

Pol’n’Rock Festival, Fundacja Polska bez Barier i UBS – oni wiedzą, jak mądrze zadbać o wspólne podwórko. Potencjalna rentowność ich praktyk CSR nie jest dla nich pierwszą ani najważniejszą przesłanką, by podejmować działania tu i teraz. Nie są przy tym biznesowym Robin Hoodem, który zabiera bogatym i rozdaje biednym, nie zdobywają też względów i taniego poklasku, obdarowując innych w imperatywie misji rodem z historii o Janosiku. Rozmowę z zaproszonymi ekspertami i przedstawicielami firm wdrażającymi CSR poprowadzi pisarz Łukasz Orbitowski. A wśród gości Radosław Mysłek – przedstawiciel Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Robert Więckowski – współtwórca i wiceprezes Fundacji Kultury Bez Barier, Ewa Szymkowska-Nowak – menedżer ds. CSR w UBS w Polsce, Zofia Bugajna-Kasdepke – ekspertka w obszarze nowoczesnej komunikacji marketingowej, Dominika Wierzbowska – sekretarz Zespołu do spraw Zrównoważonego Rozwoju i Społecznej Odpowiedzialności Przedsiębiorstw oraz Elżbieta Kois-Żurek – dyr. wydziału polityki społecznej i zdrowia UMK.

Po raz pierwszy będzie również możliwość udziału w konferencji za pośrednictwem transmisji online na Facebooku Dźwigaczy Kultury i na kanale Krakowskiego Biura Festiwalowego na Youtube. Każdy uczestnik – ten będący w sali ICE Kraków, jak i ten obecny wirtualnie – będzie mógł zadać pytanie w trakcie debaty.

Więcej informacji na dzwigaczekultury.pl oraz na profilu Dźwigaczy Kultury na Facebooku. Wejściówki na wydarzenie są już dostępne w serwisie evenea.pl.