górne tło

Rusza remont chodnika na alei Słowackiego

W ramach zeszłorocznego budżetu obywatelskiego mieszkańcy Krowodrzy oddali swoje głosy na zadanie pod nazwą „Rewitalizacja alei Słowackiego”. W tym miesiącu zrealizowany zostanie pierwszy etap projektu - remont chodnika na alei między budynkami nr 24 a 28.

Zwycięski projekt w ramach budżetu obywatelskiego zakłada rewitalizację alei Juliusza Słowackiego na odcinku od Nowego Kleparza do plac Inwalidów poprzez wykonanie nawierzchni dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz rodziców z wózkami.

W ramach pierwszego etapu wyremontowany zostanie chodnik na odcinku al. Słowackiego od nr 24 do 28. Zarząd Dróg Miasta Krakowa wykona remont w dniach 12-19 listopada. Roboty na tym odcinku spowodują zmiany w organizacji ruchu - na fragmencie objętym remontem zamknięty zostanie buspas.

Prace, które poprawią bezpieczeństwo oraz komfort mieszkańców, pochłoną 40 tys. zł.

Zadanie będzie kontynuowane. „Rewitalizacja alei Słowackiego 2.0” znalazła się w tegorocznym budżecie. W ramach drugiego etapu, wyremontowany zostanie chodnik znajdujący się w pasie zieleni na odcinku od al. Słowackiego 38 do ul. Krowoderskiej.