górne tło

11 listopada zmiany w komunikacji miejskiej

Dziś, 11 listopada przypada 101. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. W związku z oficjalnymi uroczystościami i „Krakowskim Biegiem Niepodległości” wystąpią utrudnienia w kursowaniu autobusów i tramwajów.

Od ok. godz. 12:15 do godz. 12.45

W związku przejściem uroczystego pochodu z Wawelu na plac Jana Matejki zostanie wyłączony ruch tramwajowy na ulicach Dominikańskiej i Franciszkańskiej. W tym czasie linie tramwajowe będą kierowane na trasy objazdowe.

Od ok. godz. 12.45 do 14.30

W związku z uroczystościami na placu Jana Matejki zostanie wyłączony ruch tramwajowy na ul. Basztowej, na odcinku od skrzyżowania z ul. Westerplatte do skrzyżowania z ul. Długą. W tym czasie linie tramwajowe i autobusowe będą kierowane na trasy objazdowe.

Linie tramwajowe:

Linie autobusowe:

Od ok. godz. 13.45 do godz. 15.45

W tym czasie na ulicach miasta odbędzie się „Krakowski Bieg Niepodległości”. Biegacze przebiegną trasą: al. Focha, most na Rudawie, ul. Królowej Jadwigi, ul. Malczewskiego, ul. Zaścianek, ul. Malczewskiego, most Zwierzyniecki, ul. Zielińskiego, ul. Tyniecka, bulwar Poleski, bulwar Wołyński, ul. Ludwinowska, most Retmański, ul. Rollego, bulwar Podolski, ul. Nadwiślańska, kładka o. Bernatka, bulwar Kurlandzki, bulwar Czerwieński, bulwar Rodła, ul. Flisacka, ul. Kościuszki, ul. Gryfity, ul. Emaus, al. Focha, most na Rudawie. W związku z tym zostaną wprowadzone następujące zmiany w kursowaniu pojazdów Komunikacji Miejskiej w Krakowie.

Linie tramwajowe:

Linie autobusowe:

Na zmienionym odcinku trasy linie będą zatrzymywać się na istniejących przystankach z wyjątkiem przystanku „Dworzec Główny Zachód” w kierunku Alei Trzech Wieszczów.

Uwaga! Podane godziny są orientacyjne. Ponadto w zależności od sytuacji na drogach pojazdy komunikacji miejskiej mogą być skierowane na inne trasy. Rozkłady jazdy nie zostaną zmienione.