górne tło

Bezpieczniej na Kazimierzu

Jeszcze w tym roku na Kazimierzu pojawi się monitoring wizyjny. Zarząd Dróg Miasta Krakowa rozbudowuje sieć światłowodową na Starym Mieście.

Rozbudowa systemu miejskiego monitoringu wizyjnego jest niezwykle ważna - z jednej strony wpływa na bezpieczeństwo, z drugiej pozwala na sprawne zarządzanie i podejmowanie interwencji służbom miejskim. Do końca roku do obecnie działających kamer dołączą nowe na Kazimierzu.

Zanim zostaną zamontowane niezbędne jest dostosowanie istniejącej infrastruktury. Wykonawca zadania opracował już projekt i przymierza się do realizacji prac, budowy kanalizacji telekomunikacyjnej, poprowadzenia nowych dwóch kilometrów kabli sieci światłowodowej.

Kamery zostaną zmontowane na słupach oświetleniowych na czterech skrzyżowaniach ulic: Brzozowej i Miodowej, Estery i Miodowej, Estery i Warszauera, a także Bocheńskiej i placu Wolnica.

Prace związane z przygotowaniem infrastruktury toczyć się będą na: placu Wolnica (przy skrzyżowaniu ul. Bożego Ciała i ul. św. Wawrzyńca),  ul. Bocheńskiej (od placu Wolnica do ul. Gazowej), ul. Estery (od ul. Miodowej do placu Nowego),  ul. Limanowskiego (od ul. Celnej do budynku UMK Wydziału Architektury), ul. Meiselsa (od ul. Bożego Ciała do placu Nowego), ul. Miodowej (od ul. Bożego Ciała do ul. Starowiślnej) i ul. Szerokiej (od ul. Miodowej do ul. Szerokiej 53).

Dzięki tym pracom będzie można wykorzystać rozbudowaną sieć światłowodową do montażu kolejnych kamer.