górne tło

„Bitehack” – programiści i robotycy na start!

W weekend, 11-12 stycznia Kraków stał się celem dla programistów i robotyków z całej Polski. W klubie Studio odbywają się całodobowe zawody w programowaniu „BITEhack”. Podczas tego 24-godzinnego maratonu, jak mówią o nim organizatorzy ­–  hackathonu, uczestnicy mogą zmierzyć się w jednej z dwóch konkurencji – programistycznej lub robotycznej.

Część programistyczna jest klasycznym hackathonem, którego celem jest rozwiązanie zadanego problemu. W części robotycznej studenci będą mieli za zadanie zbudować i zaprogramować urządzenie przy użyciu platformy Arduino.

Po upłynięciu czasu przeznaczonego na wykonanie zadania, uczestnicy zaprezentują swoje projekty przed jury, w którego skład wchodzą przedstawiciele kadry naukowej Akademii Górniczo-Hutniczej oraz reprezentanci partnerów wydarzenia. Efekty 24-godzinnych zmagań będą oceniane m. in. pod kątem funkcjonalności, kreatywności i możliwości dalszego rozwoju biznesowego projektu.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Studentów BEST AGH Kraków, które od 25 lat działa przy Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Wśród projektów Stowarzyszenia znajdują się również takie projekty jak: Inżynierskie Targi Pracy, program międzynarodowych Kursów Naukowych oraz konkurs inżynierski EBEC.

Więcej szczegółów dotyczących wydarzenia: BITEhack