górne tło

Integracyjnie w Ogrodzie Doświadczeń

Trwa XIV Tydzień Osób Niepełnosprawnych „Kocham Kraków z Wzajemnością".  W środę (29 maja) zapraszamy na Integracyjny Dzień Dziecka do Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema przy al. Pokoju 68.

29 maja to wielkie święto dzieci. Organizatorzy zapraszają dzieci i rodziców do Ogrodu Doświadczeń, gdzie odbędzie się Integracyjny Dzień Dziecka. Na najmłodszych czekają liczne konkursy, występy i zabawy.

Tydzień Osób Niepełnosprawnych "Kocham Kraków z Wzajemnością" jest corocznym przedsięwzięciem o charakterze integracyjnym, organizowanym przez Urząd Miasta Krakowa i Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego przy współpracy organizacji pozarządowych z terenu całej Małopolski.  Patronują mu Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski i Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa.

Tydzień Osób Niepełnosprawnych to osiem dni, podczas których niepełnosprawni wózkowicze pływają kajakami, kiedy niewidomi i niesłyszący uczestniczą w spektaklach teatralnych, a wszyscy niepełnosprawni razem rywalizują w zawodach pływackich. W ciągu tych dni osoby niepełnosprawne prezentują swoje talenty artystyczne, spełniają marzenia, których sami nie byliby w stanie zrealizować. Wydarzenie rokrocznie przyciąga tysiące widzów, korzystają z niego setki uczestników.

„Chcemy, aby Tydzień Osób Niepełnosprawnych trafił do jak najliczniejszej grupy odbiorców tak, aby idea integracji i społeczeństwa, w którym każdy może realizować swoje pasje, stawała się faktem" – mówi Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Osób Niepełnosprawnych Bogdan Dąsal.

Warto podkreślić, że nie udałoby się przygotować tak bogatego programu bez pomocy organizacji pozarządowych działających w środowisku osób niepełnosprawnych, które czynnie włączają się w organizację imprezy, za co serdecznie dziękujemy. Zapraszamy wszystkich do udziału w XIV Tygodniu Osób Niepełnosprawnych „Kocham Kraków z Wzajemnością".

Szczegółowy Program na stronie www.krakow.pl/bezbarier

Patronami medialnymi XIV Tygodnia Osób Niepełnosprawnych są: Dziennik Polski, TVP Kraków, Radio Plus, Dwutygodnik Miejski Kraków.Pl.

dolne t�o