górne tło

KBB-2009

• nagroda w kategorii obiekty użyteczności publicznej:

Budynek Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ,
ul. prof. St. Łojasiewicza 4, 30-348 Kraków
Uzasadnienie:
Jury zwróciło uwagę na zastosowanie wzorcowych rozwiązań uwzględniających potrzeby wszystkich użytkowników w szczególności osób z niepełnosprawnością.

Wyróżnienie
1. XXX LO im. Brata Alberta-Adama Chmielowskiego,
os. Dywizjonu 303 blok 66, 31-875 Kraków

Uzasadnienie:
Jury podkreśliło humanistyczne i kompleksowe podejście przy wykonywaniu adaptacji budynku do potrzeb wszystkich użytkowników w szczególności osób z niepełnosprawnością.

2. Sanktuarium Bożego Miłosierdzia (Kaplica klasztorna, Bazylika),
ul. św. Siostry Faustyny 3, 30-420 Kraków

Uzasadnienie:
Zdaniem Jury na szczególną uwagę zasługuje kompletność zastosowanych rozwiązań uwzględniających potrzeby wszystkich użytkowników w szczególności osób
z niepełnosprawnością.


• nagroda w kategorii obiekty mieszkalne:

Osiedle W.A. Mozarta, ul. Siewna/ Bociana, 31-231 Kraków
Uzasadnienie:
Jury zwróciło uwagę na zastosowanie kompleksowych rozwiązań przy realizacji wyżej wymienionego obiektu, uwzględniających potrzeby wszystkich użytkowników
w szczególności osób z niepełnosprawnością.

Wyróżnienia:
nie przyznano

• nagroda w kategorii przestrzeń publiczna:

1. Komunikacja Tramwajowa Krowodrza Górka – Dworzec Główny Tunel,

Uzasadnienie:
Jury zwróciło uwagę na zastosowanie wzorcowych rozwiązań uwzględniających potrzeby wszystkich użytkowników w szczególności osób z niepełnosprawnością.


Wyróżnienia:
nie przyznano

• nagroda w kategorii obiekty i przestrzenie zabytkowe:

1. Teatr Stary im. Heleny Modrzejewskiej, ul. Jagiellońska 5, 31-010 Kraków
Uzasadnienie:
Jury doceniło dyskretność adaptacji do potrzeb wszystkich użytkowników
w szczególności osób z niepełnosprawnością przy jednoczesnym wyeksponowaniu elementów artystycznego wyposażenia wnętrza.

Wyróżnienie:
1. Collegium Novum UJ, ul. Gołębia 24, 31-007 Kraków – Uniwersytet Jagielloński

Uzasadnienie:
Jury dostrzegło zastosowanie całościowych rozwiązań adaptacyjnych do potrzeb wszystkich użytkowników w szczególności osób z niepełnosprawnością .


Nagrody pieniężne po 1000 złotych za najciekawsze zgłoszenia:

1. XXX LO im. Brata Alberta-Adama Chmielowskiego,
os. Dywizjonu 303 blok 66, 31-875 Kraków – Iwona Opalińska,
2. Budynek mieszkalny,
ul. Wileńska 5, 31-413 Kraków – Jakub Lenartowicz,
3.Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej,
ul. Na Błonie 1, 30-147 Kraków – Grzegorz Firek
4. Komunikacja Tramwajowa Krowodrza Górka – Dworzec Główny Tunel,
Kraków – Bogumiła Maślanka,

dolne t�o