górne tło

Kraków polską stolicą fundraisingu?

Polskie Stowarzyszenie Fundraisingu rozpoczęło rekrutację do drugiej tury szkoleń „Profesjonalni fundraiserzy – nowy zawód na rynku pracy”. Projekt adresowany jest do pracowników organizacji pozarządowych, czyli fundacji i stowarzyszeń Małopolski. Zapraszamy na spotkanie informacyjne w piątek, 25 lutego w godz. 14.00-16.00 do Pawilonu Wyspiańskiego oraz w poniedziałek, (28 lutego) do Centrum Jana Pawła II, ul. Kanonicza 18, w godz. 16.00-18.00.

Projekt PROFESJONALNI FUNDRAISERZY – NOWY ZAWÓD NA RYNKU PRACY jest realizowany przez Polskie Stowarzyszenie Fundraisingu i współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Trwa od 1.01.2010 do 31.12.2011 na terenie województwa małopolskiego, a jego celem jest przeprowadzenie szkoleń dla 120 pracowników organizacji pozarządowych z woj. małopolskiego i przygotowanie ich 
do wykonywania zawodu fundraisera, czyli specjalisty do spraw pozyskiwania funduszy. Projekt „PROFESJONALNI FUNDRAISERZY – NOWY ZAWÓD NA RYNKU PRACY” objął honorowym patronatem Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Z 60 osób przeszkolonych w 2010 roku blisko 50 już zdało egzamin i przeprowadziło skuteczne kampanie fundraisingowe wspierając i zmieniając swoje organizacje.

Dzięki dotacji z Unii Europejskiej, w żadnym kraju Europy fundraiserzy nie mogli dotąd zdobyć tak cennego certyfikatu na tak korzystnych warunkach, płacąc jedynie 177 zł za cykl szkoleń warty 7200 zł. Uczestnicy zdobywają wiedzę o współczesnym fundraisingu i uzyskują kwalifikacje do samodzielnej pracy na stanowisku fundraisera w instytucji społecznej lub organizacji non-profit. Certyfikat fundraisera Europejskiego Stowarzyszenia Fundraisingu (EFA) jest najwyższym stopniem rekomendacji dla profesjonalnych fundraiserów i przepustką do pracy w pasjonującym zawodzie.

Jak dotąd kompleksowa i specjalistyczna wiedza z dziedziny fundraisingu była domeną zaledwie kilkudziesięciu osób w Polsce. Teraz, dzięki wykorzystaniu wysokospecjalistycznej wiedzy i doświadczenia profesjonalnych trenerów PSF, to właśnie w Krakowie grupa ta będzie miała najsilniejszą reprezentację i zwiększy swoją liczebność. Dzięki profesjonalnym fundraiserom organizacje pozarządowe w Krakowie będą w mniejszym stopniu zależne od funduszy państwowych.

Na spotkanie zapraszamy wszystkich, którzy chcą wziąć udział w szkoleniach, a także prezesów, dyrektorów i członków zarządów organizacji społecznych i instytucji publicznych: fundacji, stowarzyszeń, szkół i uczelni, hospicjów i szpitali, muzeów i domów kultury, parafii i organizacji wyznaniowych oraz innych, realizujących projekty o charakterze społecznym lub filantropijnym.

Aby zgłosić się na spotkanie, należy wysłać zgłoszenie poprzez wypełnienie i wysłanie formularza zgłoszeniowego na adres pokl@fundraising.org.pl lub faksem: 12 423 80 07.

Więcej informacji o projekcie na stronie:  www.mlp.fundraising.org.pl (JD)