górne tło

Szkoły, które uczą z sukcesem

Liceum Ogólnokształcące Zakonu Pijarów i Technikum Łączności to krakowskie placówki, które mają najwyższe wskaźniki edukacyjnej wartości dodanej. Oznacza to, że uczniowie, którzy w nich rozpoczęli naukę, najlepiej poszerzyli swoją wiedzę. W rankingu są jeszcze inne szkoły, warte polecenia.

- Wpływają na to różne rzeczy. Szkoła ma dobry sprzęt, kupiony także ze środków unijnych i nauczycieli z bardzo dobrymi kwalifikacjami. Nie jest też łatwo się tam dostać, dlatego jak już się to komuś uda, to robi wszystko, żeby utrzymać się w tej szkole – mówi Stanisław Jamróz, uczeń III klasy w Technikum Łączności.

W pierwszej piątce krakowskich liceów znalazły się kolejno: LO Pijarów, V LO, I LO, Liceum Publiczne Salezjańskie i II LO. Natomiast wśród techników najlepiej wypadły: Technikum Łączności, Technikum Budowlane nr 1, Technikum Energetyczno-Elektroniczne nr 9, Technikum Elektryczno-Elektroniczne nr 7 oraz Technikum Chemiczne i Ochrony Środowiska nr 3.

Każda szkoła ma swoją receptę na sukces. Ojciec Edward Kryściak, dyrektor LO Zakonu Pijarów, powiedział w „Dzienniku Polskim", że szkoła stawia na zindywidualizowaną pracę z uczniem, robi też własną diagnozę postępów w nauczaniu oraz przykłada dużą wagę do kontaktów z domem wychowanków.

- Jeśli nauczyciel jest dobrze przygotowany, a w uczniu widzi kogoś, komu można pomóc, to wyniki muszą być dobre – komentuje Antoni Borgosz, dyrektor Technikum Łączności.

Cała lista rankingowa i artykuł na ten temat dostępne są w dzisiejszym „Dzienniku Polskim".