Komunikat archiwalny

ZDMK weźmie udział w akcji „Rowerem do pracy”

Miasto aktywnie włącza się w promocję roweru jako środka dojazdu do pracy. Wydział Gospodarki Komunalnej UMK realizuje akcję „Rowerem do pracy, czyli dom, rower, praca... i tak w kółko”. Tegoroczna kampania wystartowała w poniedziałek, 1 kwietnia. Pracownicy Zarządu Dróg Miasta Krakowa włączyli się w tę akcję. W ubiegłym roku wykręcili 21 217 km.

ZDMK weźmie udział w akcji „Rowerem do pracy”
Fot. pixabay.com

Ruszyła trzecia odsłona kampanii „Rowerem do pracy, czyli dom, rower, praca... i tak w kółko”. W ramach akcji, tak jak w poprzednich edycjach, będzie szansa na zdobycie upominków. W Zarządzie Dróg Miasta Krakowa najbardziej aktywni rowerzyści będą mogli liczyć na ekstra premię.

 

W ubiegłym roku w kampanii uczestniczyło ponad 80 pracodawców. W szczytowym momencie kampanii na rowerze podróżowało ponad 1300 osób, a każdego miesiąca było ich średnio blisko 1100. Średnia „rowerowa” frekwencja wyniosła ponad 56 proc.. Wyniki przeprowadzonej ankiety wskazują, że ponad 18 proc. uczestników rowerowej kampanii podróżowało do pracy przed jej rozpoczęciem samochodem. Uczestnicy przejechali na rowerze w sumie ponad 1 010 500 km, co pozwoliłoby objechać Polskę wzdłuż jej granic ponad 280 razy! W uznaniu za rowerowe podróże pracownicy otrzymywali co miesiąc ciekawe upominki.

Krakowskie oraz podkrakowskie firmy i instytucje zatrudniające min. 20 pracowników, które dbają o zdrowie, sprawność fizyczną swoich pracowników, wzrost ruchu rowerowego oraz poprawę jakości życia w mieście i są zainteresowane udziałem w akcji, proszone są o kontakt pod adresem: joanna.majdecka@um.krakow.pl. Informacje udzielane są także pod numerem telefonu 12 616 87 70. Liczba miejsc jest ograniczona. Warunkiem przystąpienia do kampanii jest akceptacja regulaminu.

 

Tagi: praca, rower

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także