Komunikat archiwalny

Zadebiutowało nowe połączenie Kraków - Warszawa

W sobotę (19 grudnia) o godzinie 9:19 z dworca Warszawa Wschodnia po raz pierwszy wyruszył pociąg Kolei Mazowieckich do Krakowa. „Dragon”, złożony z klimatyzowanych wagonów piętrowych, będzie kursował w weekendy. Bilet na przejazd można kupić już za 40 zł.

Zadebiutowało nowe połączenie Kraków - Warszawa
Fot. Koleje Mazowieckie - materiały prasowe

Pociąg do Krakowa odjechał z Warszawy Wschodniej o godzinie 9:19, a do stacji Kraków Główny dotarł o 12:14. W drogę powrotną wyruszył o godzinie 16:18 i dowiózł podróżnych do Warszawy Wschodniej niecałe 3 godziny później.

Kolejne działania spółki świadczą o jej dynamicznym rozwoju, co nas, jako właściciela, niezmiernie cieszy. Unowocześnia się tabor, Koleje Mazowieckie wprowadzają różne udogodnienia dla pasażerów. A pasażerowie to doceniają, bo w ostatnich latach zdecydowanie ich przybywa – powiedział Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego.

„Dragon" kursować będzie w weekendy i jest zestawiony z nowoczesnych, klimatyzowanych wagonów piętrowych, które są przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych i posiadają przewijaki dla niemowląt. W składach jest dostępny catering. Można także nieodpłatnie przewieźć psa lub rower.

- Pomysł uruchomienia połączeń weekendowych do Krakowa i do Gdyni tak naprawdę był inspirowany sugestiami naszych podróżnych i poparty świetnym wynikiem przewozowym pociągu „Słoneczny” w ostatnim sezonie letnim (ponad 117,6 tys. podróżnych). Jeśli połączenia okażą się trafionym pomysłem, zarówno pod kątem rentowności, jak i popularności wśród podróżnych - a wierzę, że tak będzie - to wejdą one na stałe do naszej oferty – powiedział Dariusz Grajda, członek zarządu, dyrektor handlowy Kolei Mazowieckich.

Pociąg „Dragon” Warszawa Wschodnia – Kraków

Cena biletu normalnego na trasie Warszawa Wschodnia – Kraków Główny wynosi 40 zł. Od tej ceny przysługują ulgi ustawowe i handlowe, dlatego np. studenci zapłacą 19,60 zł, uczniowie 25,20 zł, a cena biletu w ofercie Kolei Mazowieckich 35 wyniesie 26 zł.

Szczegółowy rozkład jazdy pociągów jest dostępny na stronie internetowej www.mazowieckie.com.pl. Wszystkie informacje dostępne są także pod numerem całodobowego call center: (22) 364 44 44.

Pokaż metkę
Autor: TOMASZ STANKIEWICZ
Osoba publikująca: TOMASZ STANKIEWICZ
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA