Komunikat archiwalny

Rusza Krakowska Karta Rodzinna

Już od 2 stycznia 2012 roku magistrat uruchomi nowy program - „Krakowska Karta Rodzinna 4+" – system preferencyjnych ulg i rabatów dla rodzin wielodzietnych. To kolejny element polityki prorodzinnej realizowanej przez miasto Kraków, mający na celu promowanie modelu rodziny wielodzietnej oraz kształtowanie jej pozytywnego wizerunku.

Rusza Krakowska Karta Rodzinna
Fot. www.krakow.pl

„Wierzę, że KKR 4+ naprawdę odciąży domowe budżety, zachęci do kreatywnego, wspólnego spędzania wolnego czasu” – deklaruje Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.

Program adresowany jest do wszystkich rodzin zamieszkałych na terenie Krakowa, składających się z rodziców (jednego rodzica), mających na utrzymaniu czworo i więcej dzieci, bez względu na kryterium dochodowe. W ramach programu wydawane będą karty uprawniające do korzystania z dynamicznie rozwijającego się systemu ulg i rabatów. Bonifikaty będą obowiązywały w różnych kategoriach: komunikacja miejska, kultura, zdrowie, sport i rekreacja, gastronomia, sklepy i usługi. Do udziału w programie, oprócz jednostek i instytucji miejskich, zostały zaproszone liczne podmioty komercyjne – sklepy, szkoły językowe, punkty usługowe (zakłady szewskie, gabinety odnowy biologicznej, studia fryzjerskie i kosmetyczne), centra handlowe, placówki medyczne i apteki, biura pośrednictwa nieruchomościami oraz firmy świadczące  usługi internetowe,  które przyszłym beneficjentom proponują wiele ulg i promocji. Powstała wstępna lista ok. 50 podmiotów zewnętrznych, które oferują bonifikaty od 3 do 50 proc. dla osób legitymujących się KKR 4+.

Lista Partnerów programu będzie dostępna na stronie www.kkr.krakow.pl w zakładce 4+. Przedsiębiorcy zainteresowani przystąpieniem do programu, mogą wypełnić formularz znajdujący się na portalu www.kkr.krakow.pl. Współpraca miasta z prywatnymi podmiotami, deklarującymi chęć przystąpienia do programu, będzie regulowana stosownym porozumieniem. Program ma formułę otwartą, a więc cały czas zapraszamy nowych partnerów którzy chcą do niego przystąpić. Każdy z Partnerów otrzyma naklejkę akcji do umieszczenia w widocznym miejscu, informującą o honorowaniu Karty. Partnerzy mogą liczyć na bezpłatną reklamę na miejskiej stronie internetowej oraz w dwutygodniku miejskim Kraków.pl.

Wydawaniem kart i obsługą wniosków będzie się zajmował Wydział Spraw Społecznych Urzędu Miasta Krakowa. Od 2 stycznia 2012 r. przy ul. Stachowicza 18 będzie można złożyć wniosek o wydanie karty KKR 4+. Wnioski będzie można pobrać ze strony internetowej www.kkr.krakow.pl lub bezpośrednio w wydziale. Każdy członek rodziny dostanie imienną kartę, ważną przez rok od daty wydania. Co ważne, korzystanie z niej nie będzie odbierało prawa do otrzymywania zasiłków czy pomocy społecznej. Karta będzie uprawniać do ulg przy korzystaniu z usług instytucji oraz firm biorących udział w programie.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA WAŚKOWSKA
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Zobacz także
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA