Komunikat archiwalny

Skarbonka pomysłów dla Krakowa

Wczoraj  (20 sierpnia) na Rynku Głównym ruszyła akcja „Skarbonka pomysłów dla Krakowa".  Celem inicjatywy  jest promocja i rozwój oferty kulturalno-rozrywkowej miasta, na której najbardziej zależy jego mieszkańcom. Projekt realizowany przez Urząd Miasta Krakowa oraz firmę Skandia Życie TU S.A potrwa do 18 września.

Skarbonka pomysłów dla Krakowa
Fot. www.krakow.pl

To mieszkańcy, żyjąc i działając na co dzień w obrębie metropolii, sami najlepiej wiedzą, co jest dla nich ważne i w jaki sposób chcieliby, aby był postrzegany ich ukochany Kraków, dlatego organizatorzy akcji poprzez zabawę chcą zmobilizować lokalną społeczność do współtworzenia miasta i do myślenia o jego przyszłości.

Mieszkańcy Krakowa będą mogli przedstawić swoje pomysły w czterech kategoriach:

I - impreza sportowa lub kulturalno-rozrywkowa, jakiej brakuje w Krakowie i która by promowała kulturę miasta na cały świat;

II - hasło promocyjne dla Krakowa, odzwierciedlające jego walory kulturowe, klimat, potencjał oraz unikatowość;

III - lista 10 miejsc w Krakowie (poza głównymi atrakcjami turystycznymi miasta), które najlepiej oddają krajobraz kulturowy Krakowa i które koniecznie trzeba zobaczyć;

IV - pomysł na nietuzinkowe sposób czerpania przyjemności z oferty kulturalnej Krakowa, przy wykorzystaniu własnych oszczędności.

Zwycięzców konkursu „Skarbonka pomysłów dla miasta Krakowa" wyłoni jury, biorąc pod uwagę m.in. oryginalność, kreatywność pomysłów oraz ich przydatność dla społeczności lokalnej i turystów. Na autorów najlepszych pomysłów w każdej z kategorii czekają atrakcyjne nagrody.

Do konkursu będzie się można zgłosić podczas imprezy inaugurującej akcję, która odbędzie się na Rynku Głównym 20 sierpnia (poniedziałek) w godz. 10:00-18:00. Po tym dniu specjalna skarbonka pomysłów zostanie przeniesiona na Mały Rynek, (tu będzie stała do 18 września).

Pomysły będzie można przesyłać również za pośrednictwem strony www.skarbonka-pomyslow.pl. Każdy z uczestników konkursu może wypełnić tylko jeden formularz rejestracyjny, przedstawiając maksymalnie jeden pomysł w każdej kategorii. (KF)

Tagi: sport, kraków

Pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA WAŚKOWSKA
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Zobacz także