Informacje

Koncert w rocznicę stosunków dyplomatycznych Polski i Japonii [ROZDAJEMY WEJŚCIÓWKI]

„Requiem Project Choir Japan” pod dyrekcją Susumu Ueda oraz muzycy Filharmonii Krakowskiej wystąpią w środę, 23 października w koncercie „Modlitwa o pokój” zorganizowanym z okazji setnej rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy Japonią i Polską. Koncert w kościele św. Katarzyny Aleksandryjskiej przy ul. Augustiańskiej 7 rozpocznie się o godz. 19.30. Wstęp wolny. A my mamy dla Was bezpłatne wejściówki na to wydarzenie!

Kulturalny przewodnik weekendowy [KONKURS]

Nie macie jeszcze kulturalnych planów na weekend? No to zaraz będziecie mieć! W Krakowie w najbliższych dniach przede wszystkim sporo koncertów - od rockowych klasyków, czyli New Model Army aż do polskich młodych artystów jak Kwiat Jabłoni czy Lao Che.  Zapraszamy też na spotkanie z Jackiem Dukajem w Empiku, a także przegląd czeskiej kinematografii w Kice. Zapraszamy!

Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Nowa, długo oczekiwana książka laureata Paszportu „Polityki” w końcu ma swoją premierę! Osobiste dramaty, miłości, zdrady i rozstania, świecące pustkami kieszenie i marzenia o fortunie. Nadzieja na sprawiedliwy świat, do którego nieuchronnie wdziera się Zagłada. Oto "Stramer" Mikołaja Łozińskiego, dziś do wygrania w naszym konkursie.

Kulturalny przewodnik weekendowy [KONKURS]

Ten październikowy weekend dostarczy mieszkańcom Krakowa wielu kulturalnych wrażeń. W końcu na finiszu jest Unsound Festival, gdzie na żywo usłyszymy m.in. soundtrack z serialu “Czarnobyl”. Poza tym piątek ubiegnie pod znakiem Nocy Poezji, a niedziela będzie Europejskim Dniem Kina Artystycznego. Nie zapominamy też o bogatym repertuarze teatrów, a także koncertach w małych i większych salach. Szczegóły znajdziecie w naszym kulturalnym przewodniku!

Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Każda historia ma kilka wersji, a każdy człowiek niejedno oblicze… Nieznana twarz Steve’a Jobsa w przejmującej opowieści jego córki. "Płotka" Lisy Brennan-Jobs to jedna z 10 najlepszych książek roku według „New York Timesa” i „New Yorkera”. Polecamy na długie, jesienne wieczory!

Kulturalny przewodnik weekendowy! [KONKURS]

Październik rozpoczynamy z przytupem, bo od koncertów świetnych artystów w Krakowie! David Garret czy Artur Andrus to klasa sama w sobie - zobaczcie ich na żywo już w ten weekend! Poza tym rozpoczyna się też Unsound Festival, gratka dla miłośników muzyki niszowej i nieoczywistej. Ale Unsound to nie tylko muzyka, o czym przeczytacie w naszym przewodniku kulturalnym!

O królu, który uciekł z Polski [KONKURS]

Idealna lektura na coraz dłuższe jesienne wieczory! „Król, który uciekł” Jędrzeja Napiecka to napisana lekkim, współczesnym językiem komedia historyczna. Zaciekawi zarówno wielbicieli powieści obyczajowych, jak i zwolenników książek historycznych. Dlaczego? Przeczytajcie poniżej i spróbujcie swoich sił w konkursie!

Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Poznaj uzdrawiającą moc grzyboterapii! "Powrót do życia. O żałobie i grzybach" Long Litt Woon to opowieść o stracie, walce o samą siebie oraz… o hermetycznym środowisku zbieraczy grzybów. Brzmi ciekawie? Weźcie udział w naszym konkursie!

Kulturalny przewodnik weekendowy [KONKURS]

Początek jesieni to również czas festiwali! Dlatego w ten weekend polecamy Wam Sacrum Profanum, Ars Latrans i Festiwal Filmowy Kino Dzieci. Poza tym koncerty muzycznych legend - Budki Suflera i Chłopców z Placu Broni, a także coś dla fanów teatralnych komedii. Sprawdźcie nasz kulturalny przewodnik na weekend! 

Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Po znakomicie przyjętej i uhonorowanej m. in. Nagrodą Literacką im. Gombrowicza powieści Solfatara, której akcja rozgrywa się w siedemnastowiecznych Włoszech i Francji, Maciej Hen porzuca kostium i sztafaż historyczny, aby przedstawić swoją wizję współczesnej Polski. Polecamy Wam dziś lekturę książki "Deutsch dla średnio zaawansowanych"!

POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA