Informacje

Weekendowy kulturalny rozkład jazdy [KONKURS]

Zima nie odpuszcza, ale w weekend koniecznie trzeba wyjść z domu i zaczerpnąć trochę kultury! Polecamy Wam wydarzenia, które z pewnością Was rozgrzeją. Gospelowy koncert w Filharmonii Krakowskiej, nową wystawę o Wyspiańskim w Muzeum Narodowym czy przedpremierowe seanse jednego z oscarowych faworytów. To nie jedyne nasze propozycje, zerknijcie na kulturalny rozkład jazdy!

Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Przenieś się do oazy spokoju i podziwiaj piękno zmiennych pór roku. Książka o tym, w jaki sposób piękno ogrodu i praca w nim może uczynić nasze życie pełniejszym. Mowa oczywiście o „Roku w ogrodzie" Dana Pearsona, który dziś polecamy Wam w naszym newsletterze!

Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Przeszłość czai się za zamkniętymi drzwiami. Najwyższa pora się z nią rozprawić. „Kolor milczenia" Elii Barceló to książka 2017 roku w Hiszpanii! Teraz będą ją mogli przeczytać również polscy czytelnicy. Polecamy!

Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Rodzina Durrellów została unieśmiertelniona w bestsellerowej książce Geralda Durrella pt. „Moja rodzina i inne zwierzęta” oraz jej serialowej adaptacji o tym samym tytule. Ale jaka była prawdziwa rodzina Durrellów? Czemu w ogóle trafili na Korfu i jakie były ich losy po opuszczeniu wyspy? Tego dowiecie się z książki „Durrellowie z Korfu" Michaela Haaga, którą dzisiaj proponujemy w naszym newsletterze.

Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Ta książka to jedno z najważniejszych świadectw polsko-żydowskiej historii. Przyjaciel Polaków w przejmującej, osobistej rozmowie z Kamilą Drecką, czyli „Pamiętam..." Szewacha Weissa. W tym tygodniu możecie wygrać to wydawnictwo w naszym konkursie!

Przedświąteczny kulturalny rozkład jazdy [KONKURS]

Boże Narodzenie tuż tuż! Warto jednak oderwać się na chwilkę od świątecznych przygotowań i wziąć udział w jednym z wielu ciekawych kulturalnych wydarzeń! W bożonarodzeniowy klimat wprowadzą Was koncerty świąteczne w Centrum Kongresowym i Muzeum Manggha, a także wystawa szopek krakowskich. Możecie też nadrobić filmowe zaległości w Kice i Arsie. Zajrzyjcie do naszego przedświątecznego rozkładu jazdy!

Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Świat oczami Lema. Nauka, literatura i wizje przyszłości, z których wiele stało się rzeczywistością. Lektura na dziś to „Diabeł i arcydzieło. Teksty przełomowe" Stanisława Lema. Polecamy!

Street park w TAURON Arenie Kraków [KONKURS]

Zapraszamy do zimowego centrum sportów miejskich! Jeździsz na rolkach, deskorolce lub rowerze BMX? A może wolisz longboard lub hulajnogę? Jeśli tak – mamy dla Ciebie propozycję! Od 10 do 31 grudnia odwiedź nasz mobilny skatepark i najdłuższą krytą pętlę rolkową w Polsce.

Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Historia choinki od drzewka biblijnego aż po czasy współczesne. "Historia świątecznej choinki" autorstwa ks. prof. Józefa Naumowicza to niezwykła książka dla całej rodziny - do wspólnego czytania i oglądania w święta!

Kraków stolicą światowego DJ-ingu [KONKURS]

Mistrzostwa Świata DJ-ów – Energa IDA World DJ Championships – już po raz dwunasty zawitają do Krakowa. W sobotę, 8 grudnia, w krakowskim centrum ICE zaprezentują się najlepsi DJ-e z dwunastu krajów. Międzynarodowe gwiazdy zawalczą o tytuł Mistrza Świata, a ich występy zwieńczy koncert Quebonafide, czołowego reprezentanta rodzimego hip-hopu. Tegoroczna edycja to również okazja do popisu dwóch najmłodszych Mistrzów Świata w historii federacji IDA i DMC po raz pierwszy występujących w parze.

POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA