Informacje

Kulturalne propozycje na weekend! [KONKURS]

Ostatni weekend przed Wielkanocą to okazja nie tylko do wiosennych porządków, ale i kulturalnych wyjść na miasto! W końcu nie codziennie odbywa się w Krakowie Przegląd Kina Włoskiego czy festiwal kabaretowy PAKA. Dodajmy do tego świetne koncerty takich wykonawców jak Passenger, Perfect Son czy Misia Furtak - i mamy weekend idealny! Po więcej propozycji zapraszamy do naszego rozkładu jazdy na weekend!

Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Pełna przygód i magii, wciągająca opowieść o odwadze i przyjaźni! „Dziewczynka z atramentu i gwiazd" uwodzi czytelnika pełnym kartograficznych znaków wnętrzem, przygodą i magią. Prawa do tego błyskotliwego debiutu literackiego niespełna trzydziestoletniej, a już uznanej i nagradzanej Kiran Millwood Hargrave sprzedano dotychczas do 20 krajów!

Kulturalne propozycje na weekend! [KONKURS]

Pierwszy weekend kwietnia przywita nas masą ciekawych koncertów, długo wyczekiwaną wystawą i filmowymi inspiracjami. Muzycznie polecamy Wam Kwiat Jabłoni, Julię Pietruchę i Jazz Band Młynarski-Masecki, o Andrzeju Wajdzie dowiecie się więcej z wystawy w Muzeum Narodowym, a Kino Mikro obchodzić będzie hucznie 35. urodziny. Więcej propozycji jak zwykle znajdziecie w naszym rozkładzie jazdy na weekend!

Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

„Ofiarowałam kiedyś swoją młodość i urodę mężczyznom. Dziś ofiarowuję swoja mądrość i doświadczenie zwierzętom” - to słowa Brigitte Bardot, słynnej francuskiej aktorki, dziś aktywistki w walce o prawa zwierząt. Polecamy jej książkę "Łzy walki. Mój manifest w obronie zwierząt".

Kulturalne propozycje na weekend! [KONKURS]

Przepis na idealny weekend? Dobry koncert, wciągający film i szczypta teatru. Proszę bardzo! Teraz macie od nas kilka składników do wymieszania: muzycznie polecamy koncerty Rosalie i grupy Rebeka, filmowo - przedpremierę “Schyłku dnia” w MOS-ie, a teatralnie wysyłamy Was do Słowackiego. Dodajcie też troszkę komiksu z krakowskiego festiwalu! Szczegóły przygotowania znajdziecie poniżej, zapraszamy!

Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Debiutancka powieść laureatki Międzynarodowej Nagrody Bookera! Przeszło 25 lat po premierze ponownie w księgarniach możemy znaleźć "Podróż ludzi Księgi". Tak swoją literacką podróż zaczynała Olga Tokarczuk.

Kulturalne propozycje na weekend! [KONKURS]

„Wiosna wybuchła mi prosto w twarz” - tak zaśpiewa Organek w Klubie Studio w ten weekend! A poza tym możecie wybrać się na koncerty Darii Zawiałow czy grupy Xxanaxx, zobaczyć nową wystawę w Muzeum Narodowym czy zagrać w stare gry wideo. Dużo propozycji? Nie martwcie się, mamy w zanadrzu jeszcze więcej!

Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

„Natura. Nie chcę natury, dla mnie naturą są ludzie”. Te słowa Witolda Gombrowicza mogłyby oznaczać, że nie lubi on zwierząt. Ale czy na pewno? W "Bestiarium" przeczytamy wybrane teksty mistrza, w których zwierzęta pełnią ważną rolę.

Kulturalne propozycje na weekend! [KONKURS]

Ostatni oficjalnie zimowy weekend zbliża się wielkimi krokami! Jak go spędzić? W Klubie Studio rozgrzeją Was koncertowi ulubieńcy, czyli Mela Koteluk oraz Krzysiek Zalewski. W kinie temperatura też będzie wysoka - w końcu mamy Tydzień Kina Hiszpańskiego. Z kolei teatralnie ciekawie zapowiada się repertuar Teatru Starego. Sprawdźcie, jak możecie spędzić czas od piątku do niedzieli!

Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

„Kata" Steinara Bragi to islandzka odpowiedź na #metoo. Mroczna powieść o kobiecości, macierzyństwie, rozpaczy i zemście, a zarazem mocny głos w sprawie przemocy wobec kobiet. Polecamy!

POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA