Informacje

O sile pasji Alfonsa Długosza – założyciela wielickiego muzeum [KONKURS]

Wystawa „Siła pasji. Alfons Długosz 1902-1975” prezentowana w Zamku Żupnym i kopalni soli od 16 listopada 2017 r. do 28 lutego 2018 r., ukazuje ponad 100 obrazów, rysunków, fotografii, dokumentów oraz pamiątek twórcy wielickiego Muzeum, artysty plastyka i fotografika, Alfonsa Długosza.

Krakowskie Forum Kultury zaprasza na „Zapiski oficera Armii Czerwonej”  [KONKURS]

Krakowskie Forum Kultury przedstawia nowy cykl pt. „Scena monodramu”. Już 28 listopada o godz. 19:00 na scenie przy ul. Mikołajskiej 2 zobaczymy „Zapiski oficera Armii Czerwonej”. Monogram wyreżyserował Tomasz Obara. W roli tytułowej wystąpi Piotr Cyrwus.

Weekendowy kulturalny rozkład jazdy [KONKURS]

Już w ten weekend poczujemy w Krakowie świąteczny klimat za sprawą Targów Bożonarodzeniowych! Po spacerze między stoiskami polecamy wybrać się do kina, na koncert lub do teatru. Mamy dla Was kilka niezawodnych propozycji na te kilka dni. Zapraszamy na weekendowy kulturalny rozkład jazdy!

Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

W dworku wczesnych lat powojennych, w dystopijnej Polsce przyszłości, w baśniowym królestwie toczonym zarazą, w krzywym zwierciadle tu i teraz – ścierają się ludzkie namiętności. Każdy pragnie spełnić swoją powinność. Nikt nie chce być samotny. Każdego czeka ból. Polecamy Wam dziś „Miłość" Ignacego Karpowicza i rozdajemy kilka egzemplarzy w konkursie!

Renata Przemyk zagra w klubie Forty Kleparz! [KONKURS]

Jeden z najciekawszych głosów na polskiej scenie muzycznej - Renata Przemyk zagra w klubie Forty Kleparz już w niedzielę, 26 listopada. Mamy dla Was zaproszenia na ten koncert!

Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Sławomir Mrożek i Leopold Tyrmand - niepokorni pisarze o literaturze, emigracji i Polsce. Dziś polecamy Wam książkę „W emigracyjnym labiryncie Listy 1965-1982". Mamy też kilka egzemplarzy do wygrania!

Weekendowy kulturalny rozkład jazdy [KONKURS]

Muzea w tę niedzielę otwierają swoje drzwi dla mieszkańców i turystów! Warto skorzystać z okazji do zobaczenia najciekawszych wystaw w mieście. Polecamy Wam też inne atrakcje kulturalne - przedpremierowe seanse w Kinie pod Baranami i Arsie, ciekawe spojrzenie na balet w NCK czy koncerty młodych polskich artystów na klubowych scenach. Po szczegóły (oraz bilety do wygrania) odsyłamy do weekendowego rozkładu jazdy!

Moskiewski balet wkrótce w Krakowie [KONKURS]

The Royal Moscow Ballet w zaledwie w 20 lat podbił świat! Artyści zachwycili publiczność profesjonalizmem oraz umiejętnym połączeniem wizji sztuki baletowej i współczesnej konwersacji artystycznej. Ich spektakle zachwycają kolorem, strojami, przepiękną muzyką i choreografią – co wszystko razem tworzy magię na scenie. 29 listopada zobaczymy ich w TAURON Arenie Kraków.

„Mały Książę” malowany piaskiem [KONKURS]

Uniwersalna historia „Małego Księcia” tym razem zostanie namalowana piaskiem, światłem i na wodzie. Teatr Piasku Tetiany Galitsyny powraca do Krakowa. Spektakl będzie można obejrzeć 22 listopada o godz. 18.30 w Sali Filharmonii Krakowskiej.

Weekendowy kulturalny rozkład jazdy [KONKURS]

Weekendowy zawrót głowy! Tak można określić kumulację ciekawych wydarzeń kulturalnych w Krakowie na początku listopada. W tym tygodniu czeka nas święto polskiego kina i pokazy przedpremierowe najgorętszych nowości filmowych oraz koncerty T.Love i Kasi Kowalskiej. Nie zabraknie też czegoś dla fanów Wyspiańskiego oraz Conrada. Szczegóły w naszym rozkładzie jazdy na ten weekend!

POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA