Informacje

Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Stary dom, tajemnica sprzed lat i mgła, w której trudno oddzielić prawdę od przywidzenia. To nie jest thriller ani kryminał. To coś znacznie mocniejszego. To siła znakomitej literatury. Mowa o „Burzy" autorstwa Steve'a Sem-Sandberga, którą polecamy Wam w tym tygodniu.

Literacki „Spacer Aleją Róż” - kolejna część nowohuckiej sagi [KONKURS]

„Spacer Aleją Róż" to rodzinna saga osadzona w Nowej Hucie. Edyta Świętek, autorka poczytnych powieści, w brawurowy sposób serwuje osadzoną w realiach wczesnego PRL-u historię rodzinną ze zbrodnią i zemstą w tle. Po sukcesie „Cienia burzowych chmur" przyszedł czas na część drugą - „Łąki kwitnące purpurą". Mamy dla Was kilka egzemplarzy w konkursie!

Monarsze występki od średniowiecza do współczesności [KONKURS]

Od wieków postępowanie członków rodzin królewskich z powodu ich wysokiej pozycji społecznej nie było sprawą prywatną, ale wagi państwowej. Właściwe zachowanie stanowiło monarszy obowiązek. W świecie, w którym rywalizacja między rodzeństwem nie znała granic, a zazdrość, żądza i zdrada popychały krewnych do walki o najwyższe stawki, arystokratyczne komnaty zamieszkiwali najzuchwalsi i najokrutniejsi szubrawcy. Opowiada o tym Leslie Carroll w pasjonującej książce „Zbrodnie i skandale na królewskich dworach”. Polskie wydanie przygotowało wydawnictwo Muza SA; na półkach księgarskich dostępna jest od 17 stycznia.

Weekendowy kulturalny rozkład jazdy [KONKURS]

To będzie weekend pełen wrażeń! Fani legendarnych grup takich jak U2 czy Queen będą mogli usłyszeć ich przeboje w odnowionych wersjach. Kinomani zarówno poznają najlepsze krótkie metraże, jak i przeniosą się na projekcje do dalekiego Rotterdamu. Ciekawy spektakl w Łaźni Nowej i wernisaż nowej wystawy w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha to dopełnienie tego pięknie zapowiadającego się kulturalnego święta. Weekendowy rozkład jazdy czas zacząć!

Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Wybitny esej o tożsamości i historii Europy, a zarazem monografia jednej z najważniejszych rzek starego kontynentu. „Dunaj" Claudio Magrisa to nasza literacka propozycja na ten tydzień!

„St Nicholas” na Scenie Monodramu KFK [KONKURS]

Już w najbliższy piątek, 19 stycznia na Scenie Monodramu Krakowskiego Forum Kultury zobaczymy spektakl Conora McPhersona pt. „St Nicholas”. Początek o godz. 19:00.

Weekendowy kulturalny rozkład jazdy [KONKURS]

To już nasz newsletter numer 200! Dziękujemy Wam, że jesteście z nami i czytacie co tydzień nasze kulturalne rekomendacje. Z tej okazji mamy dla Was w tym tygodniu dużo świetnych konkursów! Zapowiada się niezwykle ciekawy weekend w Krakowie! Miłośnicy klasyki ucieszą się z rozpoczęcia festiwalu Opera Rara, a fani cięższych brzmień z koncertów TSA czy Hańby. Nie zabraknie też wciąż żywych świątecznych akcentów muzycznych. Poza tym zaprowadzimy Was do teatru, kina i galerii. Trzymajcie się mocno, czas na kulturalny rozkład jazdy!

Kubańska fiesta z Jose Torresem i Havana Dreams w klubie Studio [KONKURS]

Cracovia Music Agency zaprasza 28 stycznia na koncert Jose Torresa i zespołu Havana Dreams. Każdy występ tej gorącej grupy to podróż w krainę latynoskich rytmów, pełnych słońca kolorów i dźwięków Kuby oraz Ameryki Łacińskiej.

Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

To już nasz dwusetny newsletter! Dziękujemy Wam wszystkim, że co tydzień nas czytacie i jest Was coraz więcej! Z tej okazji polecamy Wam w tym tygodniu (i rozdajemy w konkursie) niesamowitą powieść z literackim pazurem. Po książce „Piękno to bolesna rana" – opowieści o kobietach, ofiarach męskiego pożądania – w ręce polskich czytelników trafia wreszcie najsłynniejsza powieść Eki Kurniawana. To właśnie „Człowiek tygrys" zapewnił Indonezyjczykowi nominację do Nagrody Bookera oraz zwycięstwo w plebiscycie na książkę roku „Financial Times”.

Weekendowy kulturalny rozkład jazdy [KONKURS]

Ten weekend będzie stał pod znakiem kolejnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Już po raz 26. na ulice wyjdą nie tylko wolontariusze z puszkami, ale i muzycy, którzy zagrają charytatywne koncerty. Poza tym polecamy Wam wizytę w Barakah oraz Łaźni Nowej, a dla kinomanów mamy kilka ciekawych propozycji na spędzenie czasu w wygodnym fotelu i przy dobrym filmie. Więcej szczegółów znajdziecie w kulturalnym rozkładzie jazdy!

POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA