Informacje

Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

„Do Europy — tak, ale razem z naszymi umarłymi”, pisała Maria Janion. Ta myśl stała się punktem wyjścia powieści Jacka Dehnela, w której trochę śmieszno, trochę straszno, a na pewno bardzo aktualnie. "Ale z naszymi umarłymi" to nasza lektura na ten tydzień!

Koncerty Muse i Roda Stewarta w TAURON Arenie Kraków już wkrótce! [KONKURS]

W TAURON Arenie Kraków dzień po dniu wystąpią naprawdę wielkie gwiazdy światowej muzyki! W piątek, 21 czerwca na scenie pojawi się Rod Stewart odbywający właśnie trasę koncertową, która promuje jego 30. studyjny album Artysty pt. „Blood Red Roses”, Z kolei w sobotę, 22 czerwca Muse – multiplatynowy, rockowy zespół, mający na swoim koncie Grammy Awards, zagra u nas w ramach trasy Simulation Theory World Tour. Na obydwa koncerty mamy dla Was zaproszenia w naszym dzisiejszym konkursie!

Kulturalny weekend w Krakowie - sprawdź nasze propozycje! [KONKURS]

Jak lato, to plener! W tym tygodniu zdecydowanie wyciągamy Was na zewnątrz. Seanse filmowe pod chmurką, widowiska w Noc Teatrów, mapping na Teatrze Słowackiego czy wreszcie Festiwal Zaczarowanej Piosenki - to tylko niektóre z wydarzeń, jakie czekają na Was w ten weekend w Krakowie. Przeczytajcie i zaplanujcie swój kulturalny czas!

Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Są zbrodnie, na które brakuje paragrafu. On wykrył właśnie taką… "Polowanie z sępem" Eugeniusza Korina to nasza propozycja lektury na letnie miesiące!

Kulturalny weekend w Krakowie - sprawdź nasze propozycje! [KONKURS]

Ten weekend w Krakowie zapowiada się naprawdę ciekawie! Po pierwsze - coraz więcej imprez plenerowych, w końcu już ciepło! Zaprosimy Was na koncerty i seanse filmowe pod chmurką. Poza tym ulica Krupnicza będzie świętować, a muzycznie będziemy wspominać Zbigniewa Wodeckiego. Sprawdźcie, jak możecie kulturalnie spędzić czas w weekend!

Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Jedna z 10 najważniejszych książek 2018 roku według „Time”, „New York Times” i vulture.com. Przyjęty z wielkimi owacjami amerykańskiej krytyki debiut młodej prozaiczki. Książka w stylu Philipa Rotha, jednak „bardziej Rothowska niż sam Roth”. Mowa o "Asymetrii" Lisy Halliday, którą dziś mamy dla Was w newsletterze!

Kulturalny plan na weekend

To będzie pierwszy czerwcowy weekend! To oczywiście oznacza, że będziemy świętować Dzień Dziecka - mamy dla Was kilka rad, gdzie zabrać najmłodszych w tym czasie. Poza tym końca dobiega Krakowski Festiwal Filmowy, rozkręca się Miesiąc Fotografii, a w ICE przeboje Andrzeja Zauchy zaśpiewa niezastąpiony Kuba Badach. Sprawdźcie, jakich wydarzeń nie powinniście przegapić w najbliższy weekend!

Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Pierwsze szczyty zdobywała w chustce na głowie, w czasach, gdy kobiety w górach były traktowane przez wspinaczy jak dodatkowy plecak. To od niej zaczął się alpinizm kobiecy! Po olbrzymim sukcesie "Simony…" oraz "Wandy…" Anna Kamińska powraca w góry z fascynującą opowieścią o Halinie Krüger-Syrokomskiej — kobiecie, niczym Simona Kossak, nieodkrytej, a zarazem himalaistce, bez której nie byłoby Wandy Rutkiewicz.

Kulturalne propozycje na weekend! [KONKURS]

To będzie weekend pełen wydarzeń nie do przegapienia! W końcu raz w roku mamy Juwenalia Krakowskie, gdzie zagrają m.in. Paweł Domagała, Lao Che czy Krzysztof Krawczyk! Rozpoczyna się Miesiąc Fotografii oraz Krakowski festiwal Filmowy, czyli dwie duże i uznane imprezy na kulturalnej mapie Krakowa! Poza tym węgierskie kino zobaczycie pod Baranami, a nocą możecie odwiedzić… synagogi. Nie zabraknie też czegoś dla miłośników teatru. Sprawdźcie nasze kulturalne newsy na weekend!

Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Miłość, nienawiść, stare grzechy i nowe zbrodnie. Kto w naszym życiu pociąga za sznurki? Poznajcie nową powieść Katarzyny Grocholi pt. "Zranić marionetkę"! Autorka bestsellerów powraca z nową historią.

POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA