Informacje

Weekendowy kulturalny rozkład jazdy [KONKURS]

Kulturalna jesień w pełni! W nadchodzący weekend czeka nas jedna z serii Krakowskich Nocy - tym razem Noc Poezji! Miłośnicy twórczości Tadeusza Różewicza czy Stanisława Wyspiańskiego niech szykują się na bezsenną sobotę. Poza tym Teatr Stary zaprasza na „Bitwę Warszawską 1920”, a Teatr Ludowy zdradzi „Wszystko o mężczyznach”. Nie zabraknie też koncertów - dla fanów rocka zagrają Strachy na Lachy i Kabanos, a dla tych bardziej spokojnych - Erith i George Dorn Screams. Kinomani też nie poczują się zawiedzeni - po prostu pełnia szczęścia!

Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

„Bajki robotów” po raz pierwszy ukazały się w 1964 roku. Od tego czasu nieustannie bawią i zadziwiają swą oryginalnością. Teraz nowe pokolenia czytelników i słuchaczy mają okazję poznać tę jedną z najzabawniejszych książek Lema w fantastycznej interpretacji Borysa Szyca!

Weekendowy kulturalny rozkład jazdy [KONKURS]

Początek jesieni kojarzy nam się zawsze z festiwalem Sacrum Profanum. W tym tygodniu to właśnie to wydarzenie rządzi kulturalnym Krakowem! Jeśli szukacie innych wrażeń niż awangardowe brzmienia muzyczne, proponujemy Wam też nową wystawę o fiatach 125 p w Muzeum Inżynierii Miejskiej, zabawny spektakl w Bagateli czy przedpremierowe seanse październikowych premier. Sprawdźcie nasz weekendowy rozkład jazdy!

Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Poprzedni tomik Ewy Lipskiej nosił tytuł „Czytnik linii papilarnych”. W dwa lata po jego premierze wybitna poetka proponuje czytelnikom ponad dwadzieścia nowych wierszy zebranych w tom zatytułowany „Pamięć operacyjna”.

„Ballet des Arts” już wkrótce w Teatrze Variete! [KONKURS]

„Ballet des Arts” to niezwykłe widowisko multimedialne w wykonaniu Baletu Cracovia Danza będące połączeniem muzyki dawnej granej na instrumentach historycznych, tańca barokowego, fantazyjnych kostiumów i najnowocześniejszych technik multimedialnych. Macie szansę je zobaczyć już w środę, 27 września o godz. 19 na deskach Teatru Variete!

Weekendowy kulturalny rozkład jazdy [KONKURS]

Ten prawdziwie już jesienny weekend ma nam dużo dobrej kultury do zaoferowania. Podgórze otworzy swoje drzwi przed krakowianami, a Kino pod Baranami proponuje kilka ciekawych filmowych wydarzeń. Poza tym czeka Was chorwacka niedziela w MCK, teatralne smakołyki w Ludowym, a także interesujące koncerty - kameralne i te całkiem duże. Weekendowy kulturalny rozkład jazdy czas zacząć!

Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

W tym tygodniu prezentujemy audiobooka „Jeszcze jeden oddech" Paula Kalanthihi. Opowieść genialnego neurochirurga o odchodzeniu w zgodzie se sobą i ze światem zinterpretował po mistrzowsku Radosław Krzyżowski. Rozdajemy Wam kilka egzemplarzy tego audiobooka!

Operowo-musicalowy „Dzień świra” [KONKURS]

15 lat po kinowej premierze filmu Marka Koterskiego, tragikomiczna historia Adasia Miauczyńskiego powraca w wersji scenicznej jako „Dzień świra – opera|musical”. Spektakl, który miał premierę 7 lipca w warszawskim teatrze Kamienica, teraz wyruszył w tournée po wielu miastach Polski i zagranicy.

Weekendowy kulturalny rozkład jazdy [KONKURS]

Lato się kończy, za to zaczyna się jesienny sezon artystyczny w Krakowie! Teatry znów otwierają swoje podwoje i dziś zapraszamy Was do zdobywania wejściówek na ich powakacyjne propozycje. Poza tym musicie w ten weekend zajrzeć do Huty, zajrzeć na Dolnych Młynów na ArsTechne, a także posłuchać jazzu w Harrisie. Pomysłów na weekend nie powinno Wam zabraknąć!

Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Czternaście ośmiotysięczników w 20 lat. Trzeci Polak, który zdobył Koronę Himalajów i Karakorum. Najwyższe szczyty i cena, jaką trzeba za nie zapłacić. Legendarny himalaista Piotr Pustelnik po raz pierwszy opowiada swą historię. Polecamy Wam książkę „Ja, pustelnik. Autobiografia" i rozdajemy kilka egzemplarzy.

POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA