Informacje

Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

"Załatw pogodę, ja zajmę się resztą" to historia, w której – niczym w hollywoodzkiej produkcji – wszystko może się zdarzyć. Znakomicie odmalowani bohaterowie, zabawne perypetie i sceny wzięte prosto z życia. Czy będziemy świadkami kolejnego szczęśliwego zakończenia? Polecamy Wam dziś książkę Renaty Frydrych i mamy kilka egzemplarzy specjalnie dla Was!

Weekendowy kulturalny rozkład jazdy [KONKURS]

Jeśli cały luty będzie tak obfity w kulturalne wydarzenia jak jego pierwszy weekend - będziemy szczęśliwi! A jest co robić - Opera Rara już prawie na finiszu, w Kinie Kijów usłyszymy Kult w akustycznej odsłonie, Off Radio Kraków hucznie obchodzi swoje 2. urodziny, a krakowskie teatry odświeżają dawno niewidziane spektakle. Jak zwykle też na najlepsze wydarzenia możecie u nas zdobyć wejściówki. Otwierajcie kalendarze i planujcie weekend z naszym rozkładem jazdy!

 „Karnawałowa Moc Disco Polo” w TAURON Arenie Kraków! [KONKURS]

Już w sobotę 4 lutego 2017 r. zapraszamy do największej hali widowiskowo-sportowej w Polsce na wyjątkową „Karnawałową Moc Disco Polo“, podczas której na scenie pojawią się najpopularniejsze gwiazdy tego gatunku, które na swoich kontach mają setki tysięcy sprzedanych płyt oraz miliony wyświetleń w portalu YouTube. Wystąpią m.in. Boys, MIG, After Party, Defis, Markus P, Vegas i Shantel.

„Amy. Klub 27” już w ten weekend w Teatrze Ludowym! [KONKURS]

"Amy. Klub 27” Marii Spiss w reżyserii Piotra Siekluckiego to spektakl wykorzystujący w pewnym sensie ekstremalne doświadczenia muzyków rockowych i ich twórczość do opowiedzenia o trudnych relacjach młodych ludzi z rodzicami, łatwej ucieczce w używki i w konsekwencji przedwczesnej śmierci. Spektakl, który miał swoją premierę w połowie 2015 roku, właśnie wraca na deski Teatru Ludowego - zobaczycie go już w 3 i 4 lutego!

Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

„Historie takie zdarzają się rzadko – raz, dwa, góra trzy razy za życia, ale zdarzają się każdemu. Tak, każdemu! Każdemu? Każdemu! No, chyba że ktoś zupełną jest klęską, katastrofą i zapaścią. Ale i wtedy się zdarzają”.  Tak o swojej najnowszej książce "Portret młodej wenecjanki" mówi Jerzy Pilch.

Weekendowy kulturalny rozkład jazdy [KONKURS]

Ostatni weekend stycznia, pomimo wciąż mroźnej aury, zapowiada się gorąco! My już zacieramy ręce na kolejny koncert z cyklu Opera Rara, przedpremierowe pokazy oscarowego "Moonlight", "Kryptonim 27" inspirowany twórczością Beksińskiego w Nowohuckim Centrum Kultury czy występy Pogodno i Błażeja Króla. Nasz weekendowy rozkład jazdy jak zwykle rozpoczynamy też od konkursów, weźcie w nich udział!

Kraków 100 lat temu (1874)

Krakowski „Czas” słusznie uchodzi za najlepsze źródło informacji o Krakowie z przełomu wieku XIX i XX, skrupulatnie bowiem opisywał najważniejsze wydarzenia, którymi żyło miasto. Dziennik nie zapominał także obszernie informować o tym, czym żyła stolica cesarstwa – Wiedeń. Zobaczmy więc, jakimi tematami zajmował się w karnawałowy wtorek 20 stycznia 1874 roku.

„Dziewczyna z plakatu” zaśpiewa w Teatrze Variete! [KONKURS]

Krakowski Teatr Variete prezentuje zupełnie nową odsłonę niezwykle błyskotliwej, nieprzewidywalnej i zarazem pomysłowej farsy muzycznej autorstwa Johna Chapmana i Raya Cooneya pt. "Dziewczyna z plakatu". Kolejną okazję, aby zobaczyć spektakl będziecie mieli 1 i 2 lutego. Mamy dla Was zaproszenia na to wydarzenie!

Julia Vikman zagra w weekend w Krakowie! [KONKURS]

W najbliższą sobotę, 28 stycznia o godzinie 19:00 w Sali Koncertowej Radia Kraków odbędzie się koncert Julii Vikman. W programie znajdą się utwory z repertuaru Bułata Okudżawy, Żanny Biczewskiej, Anny German, Czesława Niemena i Włodzimierza Wysockiego.

„Płaszów. Odkrywanie” - zapraszamy na promocję publikacji MHK [KONKURS]

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa zaprasza na spotkanie promujące wydawnictwo pokonferencyjne w ramach cyklu „Salon Książki Krakowskiej” pt. „Płaszów. Odkrywanie”. Odbędzie się ono w czwartek 26 stycznia o godz. 18:00 w Fabryce Emalia Oskara Schindlera na ul. Lipowej 4. Wstęp wolny. Mamy dla Was kilka egzemplarzy książek z MHK.

POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA