Informacje

Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego

Najwyższy top. Najlepsze z najlepszych. Piętnaście opowiadań Stanisława Lema wybranych zostało w drodze plebiscytu wśród czytelników, z udziałem samego autora oraz wybitnego lemologa i krytyka literackiego, Jerzego Jarzębskiego, którzy wskazali swoje ulubione teksty. Tak powstał zbiór opowiadań "Fantastyczny Lem".

Weekendowy rozkład jazdy [KONKURS]

Nadchodzi pierwszy powakacyjny weekend w Krakowie. Jedne wydarzenia wracają po letniej przerwie, a inne pożegnamy na cały kolejny rok. Gdy to skumulujemy, wychodzą nam z tego naprawdę bogate w atrakcje trzy dni! Sprawdźcie, co od piątku do niedzieli możecie robić w Krakowie!

Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Jest ciepła sierpniowa noc, schyłek lata i zarazem początek niezwykłej znajomości. Ona ma przyjść na świat za sześć miesięcy. On ma już troje dzieci, żonę i dom. Ma też olbrzymie pokłady czułości i niebywały talent literacki, podziwiany przez miliony czytelników na całym świecie. Obydwu tym cechom daje upust w intymnej historii o życiu i miłości do świata, pisanej z myślą o nienarodzonym dziecku. Tak rozpoczyna się najnowsza powieść Karla Ove Knausgårda pt. „Jesień”.

Weekendowy rozkład jazdy [KONKURS]

Ostatni sierpniowy weekend to okazja, by zaczerpnąć jeszcze z wakacyjnych atrakcji w Krakowie. Jeśli tego lata jeszcze nie nacieszyliście się kulturalnymi propozycjami w mieście, polecamy Wam kilka sprawdzonych propozycji od piątku do niedzieli. Wyczekiwanym wydarzeniem końca sierpnia zdecydowanie będzie koncert „Bethoveen Extreme” w ICE Kraków. Co poza tym? Sprawdź w naszym rozkładzie jazdy!

Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Dziś polecamy Wam „Księgę ryb Williama Goulda -  najsłynniejszą obok „Ścieżek Północy” powieść Richarda Flanagana, arcydzieło współczesnej literatury wyróżnione m.in. Commonwealth Prize.

Weekendowy rozkład jazdy [KONKURS]

W ten weekend Kraków będzie festiwalową stolicą Polski. Kraków Live Festival po raz kolejny zagości w naszym mieście, a wraz z nim czołowe gwiazdy światowej sceny muzycznej! To jednak nie jedyne wydarzenie, które polecamy Wam sprawdzić od piątku do niedzieli. Przeczytajcie nasz weekendowy rozkład jazdy i zaplanujcie czas w Krakowie!

Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Wydana po raz pierwszy w roku 1959, dziś doczekała się wznowienia w świetnym stylu. Inne oblicze polskiego mistrza science fiction. Powieść ta doczekała się też ekranizacji filmowej oraz przeniesienia na scenę Teatru Telewizji. Dziś polecamy „Śledztwo” Stanisława Lema!

Weekendowy rozkład jazdy [KONKURS]

Pomimo zbliżającego się nieubłaganie końca wakacji, jest w tym tygodniu powód do radości – mamy długi weekend! Wolny poniedziałek cieszy bardzo, więc tym lepiej, że w ten weekend w Krakowie naprawdę dużo się dzieje! Sprawdźcie sami, a przy okazji wygrajcie bilety do teatru i kina.

Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

A weekend w Rzymie miał być taki romantyczny… Catherine Lambert, bohaterka bestsellerów „Kocham Nowy Jork” i „Kocham Paryż”, powraca w wielkim stylu w nowej, ekscytującej powieści Isabelle Lafléche. Tym razem poznamy jej losy w powieści „Kocham Rzym”.

Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Dyskusja na temat konieczności i sensu Powstania Warszawskiego rozpoczęła się jeszcze przed jego wybuchem i toczy się nadal. W ręce czytelników trafia nowy i niezwykle ważny głos w tej dyskusji — książka Andrzeja Leona Sowy, wybitnego historyka cenionego za niezwykle rzeczowe podejście do omawianych zagadnień i za skrupulatność w badaniu źródeł.

POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA