Informacje

Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego

Trzy kobiety, trzy historie, trzy epoki. Epicka, wielowątkowa opowieść o trzech pokoleniach rodziny Akakuchibów, barwny portret Japonii od 1945 roku po czasy współczesne i mroczna zagadka pewnego morderstwa. Kazuki Sakuraba i jego „Czerwone dziewczyny. Legenda rodu Akakuchibów” do wygrania dziś w newsletterze!

Kraków 100 lat temu (1935)

Każdego roku, w kwietniu obchodzimy Dzień Radia. Radio – słusznie uznawany za wynalazek wszechczasów – początkowo służyło do przekazywania znaków alfabetu Morse’a, a dopiero potem dźwięku. Współcześnie radia słucha, dla przyjemności lub w celu zdobycia informacji, od 50 do 70 procent Europejczyków. W Stanach Zjednoczonych, według badań, odbiornik znajduje się prawie we wszystkich samochodach, a także w 80 procentach sypialni oraz w połowie kuchni. Popularność radia, nawet w dobie Internetu i telewizji, wynika przede wszystkim z tego, że jest ono urządzeniem przenośnym. Badacze podkreślają też, że radio silniej niż telewizja angażuje uczucia i wyobraźnię. Skorzystajmy z wehikułu czasu i dla porównania przenieśmy się do Krakowa w roku 1935. 25 kwietnia owego roku krakowski „Czas”, obok zamieszczenia ważnej informacji o wejściu w życie nowej konstytucji RP (zwanej kwietniową), wydanie poświęcił szerokiej problematyce radiowej.

Weekendowy kulturalny rozkład jazdy [KONKURS]

Mimo pogody z kilku powodów możecie poczuć w Krakowie, że już jest wiosna. Wydarzeń kulturalnych mamy teraz coraz więcej! Ten weekend będzie stał pod znakiem literatury - Krakowski Kiermasz Książek, Dni Norwidowskie, Małopolskie Dni Książki "Książka i Róża" - jest w czym wybierać! Szczegóły znajdziecie pod tym linkiem. A poza tym premiery teatralne oraz te już sprawdzone i popularne spektakle, a także koncerty takich artystów jak Kasia Kowalska czy Artur Andrus. Szczegóły znajdziecie w naszym rozkładzie jazdy, zapraszamy!

Węgierska Wiosna Filmowa w Kinie pod Baranami [KONKURS]

Kino Pod Baranami zaprasza na przegląd najciekawszych dzieł węgierskiej kinematografii, która w ostatnich latach ponownie święci triumfy, zdobywając liczne nagrody oraz uznanie światowej publiczności. Podczas Węgierskiej Wiosny Filmowej polscy widzowie zobaczą zarówno pierwsze kroki debiutantów, jak i dzieła wielkich twórców. Przegląd rozpocznie się w najbliższy piątek, 21 kwietnia i potrwa do 27 kwietnia.

Kwiecień pod znakiem Dni Norwidowskich [KONKURS]

Od 21 do 26 kwietnia 2017 r. w Krakowie odbędą się 23. Dni Norwidowskie organizowane przez Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida we współpracy z XII Liceum Ogólnokształcących im. C. K. Norwida. Festiwal ma na celu przybliżenie twórczości tego wybitnego, wszechstronnego i ponadczasowego artysty - poety, prozaika, dramatopisarza, rzeźbiarza, malarza i rysownika. W przestrzeni miasta pojawią się plakaty z cytatami norwidowskimi, odsyłające do znaczeń ważnych także dziś.

Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Thriller moralny z kryminalną zagadką. Powieść zekranizowana przez Agnieszkę Holland w filmie „Pokot”. Mowa oczywiście o powieści Olgi Tokarczuk „Prowadź swój pług przez kości umarłych”, którą dziś chcemy Wam polecić w formie audiobooka. Powieść swoim głosem zinterpretowała Agata Kulesza. Mamy kilka egzemplarzy do rozdania!

Muzyka filmowa ze Spider-Mana, Iron Mana i Batmana wkrótce w Krakowie! [KONKURS]

To będzie wyjątkowe wydarzenie dla wszystkich fanów muzyki filmowej. Już w sobotę, 29 kwietnia w TAURON Arenie Kraków podczas Superheroes in concert będą mogli posłuchać ulubionych hitów z filmów o superbohaterach. Muzyce w wykonaniu Orkiestry Akademii Beethovenowskiej towarzyszyć będą pokazy tańca na futurystycznych podłogach LED. Podczas koncertu, po raz pierwszy na świecie, widzowie wejdą w świat wirtualny ze swoimi ulubionymi superbohaterami.

Świąteczny kulturalny rozkład jazdy [KONKURS]

Wielkanoc to rodzinny, świąteczny czas. Znaleźliśmy dla Was jednak kilka powodów, by opuścić suto zastawiony stół i poświętować na mieście! Mamy też mały konkurs teatralny dla tych, którzy już planują poświąteczny czas. Zatem - wesołych i kulturalnych świąt z rozkładem jazdy!

Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego

„Amelia Bedelia i przyjęcie niespodzianka” to trzeci tom przygód szalonej gosposi w tłumaczeniu Wojciecha Manna. Możecie wygrać je w naszym dzisiejszym konkursie! Dwa poprzednie tomy to „Amelia Bedelia” i „Dziękujemy ci, Amelio Bedelio!”. Czwarty, ostatni tom, już jest w przygotowaniu! Zbierzcie całą, świetną serię książek.

Zbliża się 2. Przegląd Kina Emirackiego w Kinie pod Baranami! [KONKURS]

Fundacja Nahda już po raz drugi zaprasza do Kina Pod Baranami na Przegląd Kina Emirackiego. Impreza, organizowana we współpracy z Image Nation i Arab Film Studio z Abu Dhabi wraz z emirackimi reżyserami, pozwala polskim widzom zapoznać się z bogatą ofertą rozwijającej się kinematografii Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Przegląd odbędzie się również w katowickim Kinie Kosmos. Wydarzenie potrwa od 7 do 9 kwietnia.

POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA