Informacje

Weekendowy kulturalny rozkład jazdy [KONKURS]

Weekend w Krakowie zapowiada się tak aktywnie, że już nie możemy się zdecydować, co wybrać! Nie będzie łatwo - festiwal Jazz Juniors, Pidżama Porno w Klubie Kwadrat, filmy o tematyce górskiej i maraton z Władcą Pierścieni. A do tego mnóstwo ciekawych spektakli! Jak żyć? Radą służy weekendowy rozkład jazdy. Nie zapomnijcie też wziąć udziału w naszych konkursach!

Zapraszamy na filmową Arkę  [KONKURS]

Już od 7 do 10 grudnia w Krakowie odbędzie się Festiwal Filmów Chrześcijańskich ARKA. To wydarzenie dedykowane promocji światowej kinematografii o wysokich walorach etycznych, artystycznych i filmowych.

Słynny tenor wykona utwory Verdiego w ICE Kraków! [KONKURS]

Już w piątek, 2 grudnia wnuk światowej sławy tenora i gwiazdy kina hollywoodzkiego Mario Lanzy wystąpi w ICE Kraków Congress Centre w koncercie "Verdi i kobiety". Będzie to pierwsze spotkanie Cristiana Lanzy z polską widownią po wielkim sukcesie w najsłynniejszych filharmoniach Europy. Mamy dla Was zaproszenia na to wydarzenie!

Startuje Festiwal Filmu Niemego w Kinie pod Baranami [KONKURS]

W dniach 1-4 grudnia Kino Pod Baranami oraz Fundacja Dla Kina zapraszają na 17. Festiwal Filmu Niemego. To jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, podczas którego widzowie mogą doświadczyć magii kina w sposób możliwie najbliższy temu sprzed stu lat. Pokazom filmów niemych, tych kultowych i tych mniej znanych, towarzyszy muzyka na żywo w wykonaniu utalentowanych artystów współczesnej sceny muzycznej.

Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Dlaczego bywamy kłótliwi, wścibscy i nieokrzesani? Dlaczego tak trudno znosimy przywary innych ludzi? Czy złych nawyków można się oduczyć? W swojej książce pt. "Ludzie, ludzie..." na te pytania próbuje odpowiedzieć psycholog Ewa Woydyłło.

Kraków 100 lat temu (1936)

W gorącym czasie przed Bożym Narodzeniem roku 1936 Kraków żył przede wszystkim przygotowaniami do świąt. Handlowcy skwapliwie korzystali z tych kilku tygodni, wiedząc, że to złote żniwa – bo łatwiej znaleźć chętnych do nabywania produktów, nie tylko spożywczych, ale przede wszystkim prezentów, ozdób i masy niepotrzebnych drobiazgów. Jednak krakowianie w grudniu tamtego roku równie silnie ekscytowali się też sprawą, która poruszyła całą Europę – romansem angielskiego króla Edwarda VIII z amerykańską rozwódką Wallis Simpson. „Czas” krakowski obszernie relacjonował kolejne odsłony konfliktu króla z parlamentem. Przeczytajmy więc, co dziennik pisał 7 grudnia 1936 roku.

Weekendowy kulturalny rozkład jazdy [KONKURS]

Ten weekend będzie należał do kina i teatru! Jeszcze do niedzieli trwa festiwal filmowy Etiuda&Anima, czyli obowiązkowa pozycja w kalendarzu dla wszystkich kinomaniaków. Poza tym w krakowskich teatrach mamy wysyp dobrych spektakli! Zła wiadomość - pewnie nie dacie rady zobaczyć ich wszystkich. Dobra wiadomość - mamy mnóstwo zaproszeń na spektakle specjalnie dla Was!

„W krainie marzeń i pragnień” - inauguracja nowej galerii sztuki w Krakowie [KONKURS!]

W najbliższy weekend, od 25 do 27 listopada odbędzie się zbiorowa wystawa malarstwa Małgorzaty Piątek-Grabczyńskiej oraz artystycznego małżeństwa Marioli i Grzegorza Ptak, dla których tłem będą obrazy Dariusza Twardocha. Wystawa "W krainie marzeń i pragnień" będzie inauguracją nowej galerii Polish Art&Design, promującej twórczość artystów polskich i tych którzy ukochali sobie nasz kraj – tu żyją i tworzą. Mamy dla Was z tej okazji kilka upominków!

Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

"Komedie" przełożone przez Macieja Słomczyńskiego to edycja przygotowana przez Wydawnictwo Literackie na jubileusz czterechsetlecia śmierci Williama Shakespeare’a. Mamy dla Was kilka egzemplarzy tego wyjątkowego wydania!

Weekendowy kulturalny rozkład jazdy [KONKURS]

Nadchodzący weekend upłynie kulturalnie pod znakiem muzeów i teatrów. Kolejna edycja Drzwi Otwartych Krakowskich Muzeów, która odbędzie się w niedzielę, skutecznie przyciągnie tłumy zwiedzających. Poza tym na deskach krakowskich teatrów mamy mnóstwo świetnych spektakli, a przede wszystkim dwie ważne premiery - w Teatrze Starym oraz Ludowym. Nie zapomnimy też o fanach X Muzy czy koncertowych wyjadaczach.  Mamy sporą garść wejściówek na zbliżające się wydarzenia! Sprawdźcie nasz kulturalny rozkład jazdy!

POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA