Komunikat archiwalny

Enemef. Maraton filmowy

Niedługo przed premierą Hobbita fani trylogii Tolkiena będą mieli szansę przenieść się do Śródziemia na 12 godzin. 9 listopada w krakowskim Multikinie rozegra się Noc Reżyserskich Wersji Władcy Pierścieni. Pierwsza taka noc odbyła się  31 sierpnia i cieszył się ogromnym zainteresowaniem. W całej Polsce wzięło w niej udział blisko 23 tysięcy osób.

Enemef. Maraton filmowy
Fot. Magiczny Kraków

W repertuarze wszystkie trzy części w wersjach reżyserskich:

- Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia (wersja reżyserska),
- Władca Pierścieni: Dwie Wieże (wersja reżyserska),
- Władca Pierścieni: Powrót Króla (wersja reżyserska).

Wszystkie trzy części Władcy Pierścieni zaliczane są do przełomowych i najważniejszych filmów w historii kina. Czym różnią się wersje rozszerzone od zwykłych? Każda z części trylogii poszerzona została o kilkadziesiąt minut scen dodatkowych, dzięki którym ta niesamowita seria stała się niemal idealna. Będzie można zobaczyć między innymi: całkowicie inne rozpoczęcie Drużyny Pierścienia, dłuższe wątki dotyczące postaci drugoplanowych: Boromira, Faramira i Galadrieli, dziesiątki akcentów humorystycznych, scenę z koniem Theodreda, która tłumaczy cudowne odratowanie Aragorna, a także liczne sceny liryczne, których czytelnikom Władcy Pierścieni brakowało.

Projekcje odbędą się z kopii cyfrowych po remasteringu, idealna jakość dźwięku i obrazu.

Dołącz do ENEMEFu Władcy Pierścieni na Facebooku: https://www.facebook.com/events/478948662125944/

Więcej informacji znajdziesz pod adresem: www.enemef.pl


Dla internautów mamy dwie podwójne wejściówki na nocny maraton. Wystarczy wymienić przynajmniej 5 ras występujących u Tolkiena.

Odpowiedzi (zawierające imię, nazwisko, adres i telefon kontaktowy) prosimy przesyłać do 5 listopada, do godz. 10.00, na adres: konkurs.mk@um.krakow.pl.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w tym samym dniu. O terminie i sposobie odbioru nagród laureaci  zostaną poinformowani indywidualnie.

Prosimy o załączenie następującego oświadczenia: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez UMK swoich danych osobowych na potrzeby konkursu"


Pokaż metkę
Autor: ANNA WAŚKOWSKA
Osoba publikująca: ANNA WAŚKOWSKA
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Zobacz także
Kalendarz kulturalny
2017-01-16