Komunikat archiwalny

O opiece medycznej dla seniorów w Magistracie

O opiece zdrowotnej nad osobą starszą i niesamodzielną na terenie Krakowa będą dyskutować uczestnicy konferencji, która odbędzie się w magistracie w piątek (17 kwietnia). Obrady zainauguruje o godz. 9.30 Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.

O opiece medycznej dla seniorów w Magistracie
Fot. materiały prasowe

Organizatorami konferencji „Opieka zdrowotna nad osobą starszą i osobą niesamodzielną na terenie Miasta Krakowa" są Gmina Miejska Kraków i Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Krakowie przy ul. Wielickiej 267.

Uczestnicy obrad zapoznają się m.in. z rządową polityką senioralną na lata 2014 – 2020, prognozami demograficznymi Polski, Małopolski i Krakowa, omówią opiekę nad seniorem i osobą niesamodzielną w ramach zadań pomocy społecznej, świadczenia opieki zdrowotnej z uwzględnieniem osób starszych, opiekę zdrowotną nad osobą starszą i przewlekle chorą na terenie Krakowa. Na zakończenie spotkania Janusz Czekaj Dyrektor Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Krakowie przedstawi Wdrożenie programu edukacyjnego w zakresie opieki długoterminowej w ramach Projektu pn. Przebudowa Pawilonu Nr 4 Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Krakowie oraz wdrożenie programu edukacyjnego w zakresie opieki długoterminowej, współfinansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego EOG na lata 2009-2014 i Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2009-2014, którego beneficjentem jest Gmina Miejska Kraków. Szczegółowe informacje dotyczące projektu znajdują się na stronie http://zlotywiek-zol-krakow.pl/.

Program konferencji (pdf)

Pokaż metkę
Autor: JOANNA DUBIEL
Osoba publikująca: PAULINA POLAK
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także