Komunikat archiwalny

Strategia dla inteligentnego Krakowa

W poniedziałek, 19 listopada w Muzeum Lotnictwa Polskiego odbędzie się III konferencja z cyklu Inteligentne Miasto Kraków pt. „Strategia dla inteligentnego Krakowa". Spotkanie organizowane jest w ramach projektu Małopolski Park Technologii Informacyjnych – Ośrodek Innowacyjności KPT. Honorowy patronat nad konferencją objęli Prezydent Miasta Krakowa oraz Przewodniczący Rady Miasta Krakowa.

Strategia dla inteligentnego Krakowa
Fot. Magiczny Kraków

Celem tegorocznej konferencji jest wypracowanie wytycznych do strategii dla inteligentnego Krakowa. Chodzi o budowanie idei „inteligentnego miasta" i jego rozwój technologiczny w warunkach nowoczesnej gospodarki. Taka strategia ma na celu ułatwienie mieszkańcom korzystania z usług użyteczności publicznej, a w konsekwencji poprawić jakość życia. „Korzystając z dotychczasowych rozwiązań już stosowanych w Krakowie, a także z doświadczeń europejskich „smart cities" chcemy wytyczyć kierunki rozwoju technologii w takich obszarach jak transport, efektywność energetyczna, systemy informacji przestrzennej, ochrona zdrowia, bezpieczeństwo publiczne oraz zarządzanie kryzysowe" – wyjaśnia Krzysztof Krzysztofiak, wiceprezes Krakowskiego Parku Technologicznego, który organizuje konferencję.

Podczas spotkania w poniedziałek, 19 listopada uczestnicy będą się mogli zapoznać z osiągnięciami europejskich miast w praktycznym wdrażaniu idei smart city. Swoimi doświadczeniami podzielą się przedstawiciele Barcelony, Lizbony, Manchesteru i Helsinek.

W ramach konferencji odbędzie się również dyskusja panelowa, która będzie próbą wypracowania wskazówek w pracach nad strategią inteligentnego Krakowa. W spotkaniu udział weźmie m.in. Elżbieta Koterba, Zastępca Prezydenta Krakowa.

Konferencja „Strategia dla inteligentnego Krakowa" odbywa się pod patronatem Prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego oraz Przewodniczącego Rady Miasta Krakowa Bogusława Kośmidera.

Program konferencji

Tagi: miasto, biznes

Pokaż metkę
Autor: JAN MACHOWSKI
Osoba publikująca: ANNA WAŚKOWSKA
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Zobacz także