Komunikat archiwalny

W Krakowie o biznesie

Jutro (8 listopada, czwartek) w Teatrze im. Juliusza Słowackiego odbędzie się największe wydarzenie gospodarcze w Małopolsce -  IV edycja Annual Business in Małopolska Meeting.  Konferencja jest okazją do spotkania w gronie przedsiębiorców, akademików oraz samorządowców i rozmowy o dotychczasowych doświadczeniach, problemach i nadchodzących wyzwaniach. Gościem specjalnym wydarzenia będzie były Prezydent RP Aleksander Kwaśniewski. W konferencji udział weźmie Zastępca Prezydenta Krakowa Magdalena Sroka.

W Krakowie o biznesie
Fot. Magiczny Kraków

Tematem przewodnim spotkania będzie próba zbudowania wizji Polski w Europie po ustąpieniu kryzysu. Uczestnicy będą zastanawiać się  nad celami strategicznymi dla naszego kraju w perspektywie kilku i kilkunastu najbliższych lat.  Do rozmowy na ten temat zaproszono osoby posiadające ogromne doświadczenie, pozwalające przyjrzeć się obecnej sytuacji z pewnego dystansu. W dyskusji wezmą udział wybitne postaci życia publicznego, a gościem specjalnym będzie były Prezydent Polski Aleksander Kwaśniewski.

W drugiej części spotkania profesor Janusz Majcherek rozmawiać będzie z Iloną Antoniszyn-Klik – podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki, posłem Dariuszem Rosatim, Andrzejem Olechowskim, oraz profesorem Piotrem Sztompką. Paneliści - ludzie doświadczeni i zaangażowani w tworzenie polskiej gospodarki, świadomi korzyści i zagrożeń płynących z geopolitycznego umiejscowienia naszego kraju spróbują wytyczyć ścieżki dla dalszego rozwoju kraju.

Podczas spotkania odbędzie się także uroczyste wręczenie Małopolskiej Nagrody Gospodarczej 2012. To prestiżowe wyróżnienie przyznawane jest od roku 2009 małopolskim przedsiębiorcom za wybitne zasługi na rzecz wspierania gospodarki oraz przedsiębiorczości. Jej celem jest promowanie najlepszych przedsiębiorców województwa małopolskiego, inspirowanie rozwoju ich firm oraz zwiększanie konkurencyjności na rynku polskim i międzynarodowym. Nagroda przyznawana jest w dwóch kategoriach: dla małych i średnich przedsiębiorstw  oraz dla dużych firm.

Organizatorem ABiMM jest Krakowski Park Technologiczny w ramach projektu Business in Małopolska – Inwestycja w przyszłość. Program wydarzenia dostępny jest pod adresem www.sse.krakow.pl

Pokaż metkę
Autor: KINGA SADOWSKA
Osoba publikująca: ANNA WAŚKOWSKA
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Zobacz także