Komunikat archiwalny

„Przerażony na śmierć” premierowo w Halloween [WIDEO|ZDJĘCIA]

31 października odbyła się premiera drugiego spektaklu teatru Variete. Tym razem widzowie będą mieli okazję obejrzeć ghost story, której autorem i reżyserem jest Ron Aldridge. W rolach głównych wystąpią aktorzy: Lesław Żurek znany z filmu „Mała Moskwa”, Marcin Zacharzewski, Piotr Urbaniak, Karolina Chapko, Agnieszka Kawiorska i inni. Premierę spektaklu, jak przystało na prawdziwy teatr grozy zaplanowano na Halloween.

„Przerażony na śmierć” premierowo w Halloween [WIDEO|ZDJĘCIA]
Fot. Paweł Krawczyk/www.krakow.pl

Akcja spektaklu toczy się w 1857 roku. Will Nichols, właściciel młyna, nałogowy hazardzista popada w długi. Zdesperowany postanawia zagrać o najwyższą stawkę. Od tej gry zależeć będzie jego przyszłość. Jej wynik jest dramatyczny – prowadzi do zdrady, morderstwa i zemsty – tak kształtuje się zarys fabuły spektaklu.

Przedstawienie mocno angażuje widza, a efekty sceniczne potęgują nastrój napięcia i grozy oraz wprowadzają atmosferę tajemniczości. W przedstawieniu pojawią się także elementy iluzji. Za ich realizację odpowiedzialny jest Jędrzej Bukowski, iluzjonista, który zachwycił menadżera samego Davida Copperfielda. Jędrzej Bukowski jest także autorem pierwszej w Europie zaawansowanej technicznie wystawy „Sekrety iluzjonistów” prezentowanej w 7. krajach.

Loading the player...

W listopadzie rusza także cykl koncertów pod marką Variete. Program będzie różnorodny: Teatr Variete zaprasza na wieczory bluesowe, godziny wypełnione poezją śpiewaną, utworami ze znanych musicali, piosenkami kabaretowymi czy muzyką fado. Pierwszy koncert odbędzie się już 21 listopada. Wystąpi zespół Voo Voo, który obchodzi właśnie swoje 30 urodziny. Z kolei 28 listopada Teatr Variete zaprasza na spektakl inspirowany twórczością Jacka Kaczmarskiego „ARUE – tako rzecze Kaczmarski”. Widzowie będą mogli wysłuchać znanych od lat utworów w nowych, świeżych, zaskakujących aranżacjach. Wystąpią: Jerzy Trela, Babu Król czyli Budyń i Bajzel z Pogodno, Natalia Sikora – zwyciężczyni telewizyjnego talent show i inni.

Pokaż metkę
Autor: DOMINIKA BIESIADA
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także
Kalendarz kulturalny
2017-01-17