Komunikat archiwalny

Prezenty pod choinkę

W poniedziałek (21 grudnia) wychowankowie Placówki Opiekuńczo–Wychowawczej przy ul. Parkowej 12 otrzymali sprzęty AGD i RTV. Darczyńcami są Ambasada Republiki Korei wraz ze Stowarzyszeniem Firm Koreańskich w Polsce (Korean Business Association in Poland) i firmą POSCO E&C. Uroczystość przekazania sprzętów dla placówki rozpoczęła się o godz. 15.00. Wzięli w niej udział Ambasador Korei Pan Ji-in HONG, Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Polityki Społecznej, Kultury i Promocji Miasta Andrzej Kulig oraz przedstawiciele Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krakowie.

Prezenty pod choinkę
Fot. Wiesław Majka

Na ręce dyrektora Centrum Placówek Opiekuńczo–Wychowawczych „Parkowa” Jarosława Chodorowskiego zostały przekazane sprzęty AGD, RTV oraz komputer o łącznej wartości 12000 zł. Posłużą one m.in. do wyposażenia nowopowstającej placówki.

POSCO E&C jest koreańską firmą, która niedawno wybudowała w Krakowie Zakład Termicznego Przekształcania Odpadów. Firmy koreańskie, które prowadzą działalność gospodarczą w Polsce, są zainteresowane nie tylko aktywnością czysto biznesową, ale również starają się wdrażać działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu, m.in. pomagają w rozwoju polskich społeczności lokalnych i starają się nawiązywać przyjazne kontakty z Polakami.

W ramach tej polityki, Ambasada Republiki Korei wraz ze Stowarzyszeniem Firm Koreańskich w Polsce (Korean Business Association in Poland) już w zeszłym roku wsparła w podobny sposób placówkę związaną z opieką nad dziećmi w Warszawie, natomiast w tym roku, oprócz Warszawy, rozszerza takie działanie na Kraków, gdzie wesprze placówkę  „Parkowa ” wraz z POSCO E&C.

Centrum Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych „Parkowa” jest jednostką budżetową Gminy Miejskiej Kraków i obsługuje trzy placówki opiekuńczo-wychowawcze przeznaczone odpowiednio dla 6, 12 i 24 podopiecznych. W placówkach przebywają dzieci od 10. roku życia, które wykazują zaburzenia zachowania i emocji i jednocześnie z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się i przebywać w swoich domach rodzinnych.

Placówki zapewniają dzieciom i młodzieży całodobową opiekę, udzielają dzieciom i ich rodzicom wsparcia w sytuacjach trudnych i traumatycznych. W placówce przy ul. Parkowej funkcjonuje gimnazjum, do którego uczęszczają wychowankowie wszystkich trzech placówek.

GALERIA:

placówka

Tagi: pomoc, święta

Pokaż metkę
Autor: JOANNA DUBIEL
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także