Komunikat archiwalny

Weekendowy rozkład jazdy - Święta i Nowy Rok w Krakowie

Święta Bożego Narodzenia to czas uroczysty. W tych dniach możemy odłożyć na bok codzienność i być blisko najważniejszych dla nas ludzi. To także doskonały moment, by wziąć udział w dostępnych tylko w tym wyjątkowym okresie wydarzeniach. Oto kilka pomysłów na spędzenie tych świątecznych dni:

Weekendowy rozkład jazdy - Święta i Nowy Rok w Krakowie
Fot. Tomasz Stankiewicz

W świątecznym klimacie utrzymają nas tradycyjne kolędy w najlepszym wykonaniu w samym sercu starego Krakowa:

Uroczysty Koncert Kolęd - 27 grudnia 2015, 16.00

Najpiękniejsze kolędy zabrzmią w najpiękniejszej krakowskiej świątyni! 27 grudnia na Uroczysty Koncert Kolęd w kościele Mariackim zapraszają Chór Męski Hasło, dyrygent Teresa Majka-Pacanek oraz organista Marek Stefański.

Wstęp wolny!

Nowy rok nie tylko we Wiedniu można przywitać słynnym koncertem noworocznym. W Krakowie mamy w tym roku do wyboru aż trzy duże koncerty. 

Koncert noworoczny: Nigel Kennedy & band & OAB - 1 stycznia 2016, 18.00

Niby wszystko jest po staremu: żelazną podstawą jest cykl koncertów skrzypcowych Antonia Vivaldiego. Ale Wiosnę wprowadza ciężki gitarowy riff, Lato odważnie czerpie z dokonań trip-hopu, tu i ówdzie słychać wokal czy jazzującą trąbkę, a nad całością unosi się beat elektronicznej perkusji (zasługa Damona Reece’a, znanego ze współpracy z Massive Attack i Goldfrapp). Tak, proszę państwa, Nigel Kennedy znowu zaskoczył: na swojej najnowszej płycie The New Four Seasons interpretuje barokowy hit, sięgając po pomysły, technologie i trendy, o których nikomu nie śniło się nie tylko w XVIII wieku, ale nawet 25 lat temu, gdy nagrał go po raz pierwszy. Słynny skrzypek wystąpi z swoim bandem i całkiem nowymi Czterema porami roku 1 stycznia w Centrum Kongresowym ICE Kraków. Noworoczny koncert jest częścią europejskiego tournée promującego płytę, a zarazem będzie polską premierą albumu, zaś wspólnie z Kennedym możliwości drzemiące w kompozycji Vivaldiego odkrywać będzie Orkiestra Akademii Beethovenowskiej.

Więcej informacji: www.akademiabeethovenowska.pl 

Specjalny Koncert Noworoczny Orkiestry św. Maurycego - 1 stycznia 2016, 20.00

Kompozycje Griega, Vivaldiego, Chopina, Bacha, Mozarta, Handla i Czajkowskiego wypełnią kościół św. św. Piotra i Pawła podczas Specjalnego Koncertu Noworocznego w wykonaniu Krakowskiej Kameralnej Orkiestry św. Maurycego i solistów.

Członkowie Krakowskiej Kameralnej Orkiestry św. Maurycego są absolwentami Akademii Muzycznej w Krakowie. Swoje umiejętności szlifowali także na kursach mistrzowskich i w najlepszych uczelniach całej Europy, m.in. w Conservatoire National Superieur de Musique de Paris, Universität für Musik und darstellende Kunst w Wiedniu i University of Music and Dramatic Arts Mozarteum w Salzburgu. Występowali na wielu festiwalach, w tym podczas Festiwalu Muzyka w Starym Krakowie, Festival Maggio Musicale di Firenze oraz Summer Music Festival w Pradze. Są też laureatami licznych konkursów.

Kontakt z organizatorem: ART-Production, tel. 695 574 526
 
Koncert Noworoczny w Teatrze im. J. Słowackiego - 1 stycznia 2016, 16.00, 19.30

Dom Kultury „Podgórze” i Teatr im. Juliusza Słowackiego zapraszają na koncert noworoczny w wykonaniu mezzosopranistki Magdaleny Idzik i orkiestry Kamerata Krakowska pod batutą Michała Dworzyńskiego. Usłyszymy Straussowskie walce, polki i marsze oraz arie z oper Verdiego.

Więcej informacji: www.dkpodgorze.krakow.pl  oraz www.slowacki.pl 

A dla wszystkich, którzy w chwilach wolnych od pracy chcą po prostu spędzić trochę czasu z ambitną kulturą polecamy przegląd filmowy, który trwa aż do ostatniego dnia tego roku.

Sztuka za 6-tkę – Zima 2015

W dniach 11-31 grudnia zapraszamy do kina ARS na najlepszy przegląd taniego kina! Formuła Sztuki za szóstkę (6 zł za każdy bilet na każdy film) pozwala tym, którzy mieli już okazję zobaczyć dany obraz, powrócić do niego w kinie raz jeszcze na korzystnych warunkach. Daje również szanse do nadrobienia zaległości pozostałej grupie widzów.
 TYDZIEŃ 3 (25-31 grudnia)
・ Sils Maria /2014/ reż. Olivier Assayas
・ Magical Girl /2014/ reż. Carlos Vermut
・ Marsylski łącznik /2014/ reż. Cédric Jimenez
・ Legend /2015/ reż. Brian Helgeland
・ Gołąb przysiadł na gałęzi i rozmyśla o istnieniu /2014/ reż. Roy Andersson

Pokaż metkę
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA