Komunikat archiwalny

Czwartek w Krakowie

Już dziś Rynek Główny w Krakowie będzie miejscem nieograniczonego funu! Na scenie będzie można zobaczyć finalistów znanych z talent show TVN „Mam Talent!” oraz „X Factor”: Marta Podulka, Michał Szpak, Sabina Jeszka, Paweł Binkiewicz oraz Natalia Cepelik. Zabawę Sylwestrową w Krakowie zaczynamy punktualnie o godzinie 19.00, a transmisja na antenie TVN rozpocznie się o 19:45.

Czwartek w Krakowie
Fot. Maciej Grzyb

Już w południe na krakowskim Rynku rozpocznie się 12. Krakowski Bieg Sylwestrowy. Większość uczestników pobiegnie w fantazyjnych przebraniach kończąc rok z dobrym humorem. Bieg rozpocznie się o godzinie 12.00 na Rynku Głównym na odcinku pomiędzy ul. Sienną i Grodzką. Uczestnicy pobiegną ul. Floriańską, Westerplatte w kierunku Bernardyńskiej i Smoka Wawelskiego. U stóp Wawelu nastąpi rozdzielenie tras na 5 km i 10 km. Na przebiegnięcie obu dystansów będzie nie więcej niż 90 minut.

W związku z Biegiem Sylwestrowym na ul. Floriańskiej obowiązywał będzie zakaz zatrzymywania się. Czasowo zamknięte dla ruchu będą dwa odcinki: dla ruchu szynowego –odcinek ul. Dominikańskiej i Franciszkańskiej, a dla ruchu drogowego- odcinek ul. Św. Idziego i ul. Podzamcze. Zamknięcie nastąpi od godziny 11:30 do ostatniego biegacza.

Uwaga pasażerowie komunikacji miejskiej. W związku z organizowanym koncertem na Rynku Głównym w Noc Sylwestrową z 31 grudnia na 1 stycznia (Sylwester/Nowy Rok), wzmocniona zostanie oferta Komunikacji Miejskiej w Krakowie. Jednocześnie przypominamy, że Komunikacja Miejska w Krakowie w dniu 31 grudnia (Sylwester) funkcjonować będzie według powszednich rozkładów jazdy, natomiast w dniu 1 stycznia (Nowy Rok) według świątecznych rozkładów jazdy z ograniczeniami na niektórych liniach w godzinach porannych. Sprawdzajcie aktualny rozkład jazdy!

Zmiana godzin pracy magistratu. W Sylwestra, z uwagi na konieczność przeprowadzenia inwentaryzacji, mieszkańcy będą przyjmowani (łącznie z punktami obsługi mieszkańców w Galerii Handlowej Bronowice oraz w Galerii Bonarka City Center) do godz. 13.00. Kasa Wydziału Finansowego w budynku przy pl. Wszystkich Świętych 3-4 będzie czynna do godziny 11.00, a w budynku przy ul. Grunwaldzkiej 8 do godziny 13.00.

Przerwa w dostawie wody. W związku z planowanymi pracami modernizacyjnymi na sieci wodociągowej, wystąpią przerwy w dostawie wody na ulicach: Aleksandry, Ściegiennego, Armii Krajowej i Fałęckiej do godz. 14.00.

Dzisiaj przez cały dzień będzie słonecznie, ale mroźnie. Po porannych temperaturach dochodzących do nawet -9 stopni, trochę się ociepli. W ciągu dnia termometry pokażą od -3 do -1 stopni Celsjusza. W noc Sylwestrową temperatura spadnie do -8 stopni. Ubierzcie się ciepło! 
 

Pokaż metkę
Autor: Zuzanna Dziadowiec
Osoba publikująca: Zuzanna Dziadowiec
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA