Komunikat archiwalny

Park Krakowski wypięknieje na wiosnę

Zarząd Zielni Miejskiej w Krakowie realizuje pierwszy etap projektu pn. „Zakup oraz dostawa małej architektury – ławek i koszy na śmieci – do Parku Krakowskiego w Krakowie”, zgłoszonego do Budżetu Obywatelskiego. Montaż 11 drewnianych ławek oraz 13 sztuk koszy na śmieci już na wiosnę w ramach rewitalizacji parku.

Park Krakowski wypięknieje na wiosnę
Fot. Magiczny Kraków

Ilość elementów małej architektury oraz jej rozmieszczenie, zostały przewidziane w projekcie rewitalizacji. Zarząd Zieleni Miejskiej zrealizował już pierwszy etap budżetu obywatelskiego poprzez zakup ławek (11 sztuk) oraz koszy na śmieci (13 sztuk), które obecnie zabezpieczone zostały w magazynach ZZM. Na wiosnę planowany jest montaż sprzętu oraz zakup kolejnych ławek i koszy na śmieci.

Projekt rewitalizacji Parku obejmuje także kwestie odtworzenie żywopłotów i szpalerów izolacyjnych oraz wprowadzenie kwitnących klombów z roślin bylinowych czy kwietników z roślin jednorocznych. W ramach rekultywacji trawników zaplanowano nasadzenia  kompozycji roślin cebulowych, które pozwolą dodać barw parkowej zieleni.

Zadania związane z rewaloryzacją Parku Krakowskiego obejmują również kompleksową renowację i remont istniejących rzeźb, a kolejne etapy prac mają się skupić m.in. na utworzeniu ogólnodostępnego placu zabaw dla dzieci.

Tagi: kraków, park

Pokaż metkę
Osoba publikująca: SZYMON WACHAL
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także