Komunikat archiwalny

Cała strefa w komórce

Wyszukiwanie parkometrów, lokalizowanie na podstawie danych GPS, informacje o opłatach i zasadach funkcjonowania. Od 8 stycznia kierowcy wyposażeni w telefony komórkowe z systemem Android mogą ściągnąć aplikację o krakowskiej strefie płatnego parkowania.

Cała strefa w komórce
Fot. Magiczny Kraków

Aplikacja mobilna to kolejne innowacyjne rozwiązanie, które użytkownikom strefy płatnego parkowania proponuje spółka Miejska Infrastruktura. – Dla użytkowników z urządzeniami wyposażonymi w system Android przygotowaliśmy, wspólnie z firmą SYSTEmEG Sp. z o.o. darmową aplikację mobilną InfoParking. Pomoże ona m.in. odnaleźć najbliższy parkometr znajdujący się w miejscu postoju naszego pojazdu. Jest też możliwość geolokalizacji. Dzięki temu, w aplikacji kierowca będzie mógł zapisać miejsce, w którym pozostawił swój samochód co ułatwi mu w późniejszym terminie powrót do zaparkowanego pojazdu – mówi Piotr Kącki Prezes Miejskiej Infrastruktury. W aplikacji są wszelkie przydatne informacje na temat strefy płatnego parkowania: a więc ile kosztuje postój, jakie są metody płatności, kiedy i w jakich godzinach obowiązuje strefa płatnego, wreszcie - gdzie mieści się Biuro Strefy. Na mapie jest też zaznaczony „Parking Przy Muzeum”, którego operatorem od 1 stycznia jest spółka Miejska Infrastruktura.

Warto wiedzieć, że wkrótce aplikację o strefie płatnego parkowania w Krakowie będą mogli ściągnąć użytkownicy telefonów z innymi systemami.

Aplikacja mobilna o strefie płatnego parkowania to kolejne innowacyjne rozwiązanie wprowadzone przy zarządzaniu strefą przez spółkę Miejska Infrastruktura. Przypomnijmy, że od listopada przy pl. św. Ducha testowany jest najnowocześniejszy w Polsce parkometr, w którym nie tylko zapłacimy za postój, ale – dzięki pobieraniu informacji z miejskiego twittera – możemy się dowiedzieć o najważniejszych wydarzeniach w Krakowie. Na stronie internetowej spółki mi.krakow.pl dostępna jest też mapa ułatwiająca odnajdywanie parkometrów. Rozwiązaniem, które już wkrótce wdrożone będzie w krakowskiej strefie to możliwość opłacania zawiadomień w parkometrach.

Pobierz ze sklepu GooglePlay

Pokaż metkę
Autor: JAN MACHOWSKI
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także