Komunikat archiwalny

Uwaga! Utrudnienia na Wielickiej

Od piątku (15 stycznia) od godzin nocnych (ok. 21:00) zostały wprowadzone ograniczenia w zakresie lewoskrętu z ul. Powstańców Wielkopolskich w kierunku ul. Wielickiej (wyłączenie jednego z pasów ruchu) oraz prawoskrętu dla relacji Wielicka – Powstańców Wielkopolskich (Nowohucka).

Uwaga! Utrudnienia na Wielickiej
Fot. ZIKiT

W tym czasie wykonawca prowadzi roboty przygotowawcze do inwestycji oraz przebudowę sieci teletechnicznych. Prace zakończą się w niedzielę do godziny 20:00. Planowana jest powtórka robót w przyszły weekend tj. 22.01 – 24.01.2016 (od piątku wieczór do niedzieli).

Prace przygotowawcze mają związek z przygotowaniem terenu pod realizację łącznicy kolejowej pomiędzy Zabłociem a Krzemionkami. To inwestycja, która ma kluczowe znaczenia dla Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej w naszym mieście, a także dla ruchu pociągów na południe Polski. Potężna, 2,4 km konstrukcja skróci czas przejazdu pociągów dalekobieżnych w kierunku Zakopanego o nawet 15 minut. Natomiast w ruchu lokalnym przejazd pociągów skróci się o 5 minut.

Utrudnienia komunikacyjne w rejonie skrzyżowania ulic Powstańców Wielkopolskich, Powstańców Śląski i Wielickiej związane z budową łącznicy kolejowej będą trwały do końca tego roku.

Pokaż metkę
Autor: JAN MACHOWSKI
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także