Komunikat archiwalny

Budowa łącznicy PKP: większe utrudnienia 12 marca

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu informuje, że w związku ze zmianami w harmonogramie budowy łącznicy kolejowej, w rejonie stacji Zabłocie – Krzemionki, zmiany w organizacji ruchu dla kierowców i pasażerów KMK, zostaną wprowadzone w życie w połowie marca.

Budowa łącznicy PKP: większe utrudnienia 12 marca
Fot. Magiczny Kraków

Specjaliści ZIKiT, zajmujący się organizacją ruchu, są w stałym kontakcie z wykonawcą tej inwestycji i inwestorem, czyli PKP PLK S.A. Na ostatnim spotkaniu roboczym ustalono, że w związku z bieżącymi zmianami w prowadzeniu frontu robót i realizacji harmonogramu inwestycji, zajęcia pasów ruchu na skrzyżowaniu al. Powstańców Śląskich, al. Powstańców Wielkopolskich, ul. Limanowskiego i ul. Wielickiej, zostaną wprowadzone dopiero ok. 12 marca. Dzięki temu ruch samochodów i autobusów na tym węźle komunikacyjnym, do tego czasu, będzie się odbywał bez zakłóceń.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez wykonawcę, firmę Budimex S.A., po tym terminie należy spodziewać się zmniejszenia przepustowości tego skrzyżowania. Bardziej szczegółowe informacje, na temat organizacji ruchu i udogodnień dla pojazdów komunikacji zbiorowej i zalecanych objazdów, będziemy podawać krakowianom na początku przyszłego miesiąca. Przypominamy, że w przypadku tej inwestycji ZIKiT nie ma wpływu na organizacje i tempo prac. Wszelkie uwagi dotyczące tych tematów można zgłaszać do inwestora, czyli PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Pokaż metkę
Autor: PIOTR HAMARNIK
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także