Komunikat archiwalny

Walentynki z budką lęgową!

Asocjacja Promotorów Radosnego Ptaka tradycyjnie zaprasza wszystkich do Krakowa na Walentynki z budką lęgową dla ptaków. W tym roku organizatorzy wydarzenia połączyli siły z MPO, które od lat wspiera ptasią brać ekologicznymi budkami lęgowymi zbudowanymi z materiałów z… odzysku. Zapraszamy 14 lutego pod Magistrat w szczególności zakochane pary, które również mogą wziąć udział w Biegu Walentynkowym organizowanym w tym dniu przez stowarzyszenie Biegaczy – I Tym możesz Być Wielki. 

Walentynki z budką lęgową!
Fot. materiały prasowe

BUDKA LĘGOWA TO SYMBOL NOWEGO ŻYCIA I KWINTESENCJA ŚWIĘTA ZAKOCHANYCH- Już od trzech lat Asocjacja walczy o to, by symbolem Walentynek stała się budka lęgowa. Jak głosi legenda od połowy lutego słychać w Polsce miłosny śpiew ptaków dlatego 14 lutego nasi pradziadowie rozpoczynali budować budki lęgowe dla pierzastego drobiazgu. Wraz z emigracją ten obyczaj powędrował w świat i po wiekach wykoślawiony powrócił do naszego kraju. Czas powrócić do źródeł naszej rodzimej tradycji. W ostatnich latach z dużych miast zniknęły małe ptaszki w tym wróble. Budując lub montując dla nich domki, zaprosimy je do miejskich parków i ogrodów. Mniej będzie much, komarów i innego robactwa, a więcej ptasich treli.

Organizatorzy zapraszają 14 lutego pod Magistrat w szczególności zakochane pary, które również mogą wziąć udział w Biegu Walentynkowym organizowanym w tym dniu przez stowarzyszenie Biegaczy – I Tym możesz Być Wielki.

Dla zwycięzców Biegu poza cennymi nagrodami ufundowanymi przez organizatora będą oczywiście budki lęgowe. Ceremonia uhonorowania zwycięzców zaplanowana jest na godz. 13:10 w AGH (aleja Adama Mickiewicza 30). 

Oprócz ptasich domków zwycięzcy otrzymają pamiątkowe puchary, a wśród wszystkich uczestników wydarzenia rozlosowane zostaną zaproszenia do restauracji, teatru czy kina. Do grona Partnerów wydarzenia należą m.in.: Gmina Miejska Kraków. Bieg został objęty Honorowym Patronatem: Wojewody Małopolskiego, Marszałka Województwa Małopolskiego oraz Pani Rektor Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. Dotychczas na bieg zapisało się blisko 800 osób.

Przypomnijmy, że MPO Kraków odbiera od mieszkańców miasta odpady wielkogabarytowe, stare meble, łóżka, fotele, kanapy, biurka, szafy. Idea jest jedna: drewno ma wrócić do użycia. Z części powstają budki lęgowe dla ptaków i karmniki. W ten sposób w zeszłym roku powstało ok 500 budek lęgowych
W tym roku z drewna pochodzącego z odzysku pracownicy MPO Kraków wybudowali:
- 300 budek lęgowych dla jerzyków
- 200 budek lęgowych dla sikorek
- 100 karmników. 
 
Więcej informacji o zeszłorocznych akcjach Asocjacji Promotorów Radosnego Ptaka i MPO:
 
https://asocjacjapromotorowrp.com/2015/02/10/3117/ 
https://asocjacjapromotorowrp.com/2015/02/12/asocjacja-promotorow-w-redakcji-tvp/ 

 www.AsocjacjaPromotorowRP.com 

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także