Komunikat archiwalny

„Kocham Nową Hutę” – wyjątkowe kalendarze na Walentynki

14 lutego w sercu Nowej Huty – na Placu Centralnym – wystartuje wyjątkowy projekt. Dokładnie w samo południe Fundacja Wspierania, Kreowania i Promocji Nowej Huty wraz z wolontariuszami rozpocznie rozdawanie mieszkańcom Nowej Huty 10 tysięcy kalendarzy. Dwa różne wzory, jak przystało na Dzień Zakochanych pod hasłem „Kocham Nową Hutę” – trafią w ręce wszystkich chętnych.

„Kocham Nową Hutę” – wyjątkowe kalendarze na Walentynki
Fot. materiały prasowe

Kocham Nową Hutę” to sympatyczna akcja, która swój początek miała w ubiegłym roku – z okazji Święta Zakochanych fundacja rozdała nowohucianom bezpłatne kalendarze z przepięknymi, klimatycznymi zdjęciami.

- Kalendarze „rozeszły się” dosłownie w kilka godzin, a cała akcja spotkała się z bardzo miłym przyjęciem wśród mieszkańców. „Kocham Nową Hutę” to jeden z tych wyjątkowych projektów, który odbiorcy pokochali od razu. Dlatego też w tym roku nie mogło być inaczej. Wracamy z 10 tysiącami kalendarzy na Walentynki 2016! –powiedział Sebastian Adamczyk z FWKiPNH.

W tym roku kalendarze ukażą się w dwóch odsłonach, każdy więc będzie mógł wybrać wzór dla siebie. Autorzy zdjęć to dwoje fotografów, pasjonatów sztuki fotografowania i Nowej Huty: Magda Jędrzejko, rodowita nowohucianka od lat aktywnie działająca na rzecz rozwoju i zmiany wizerunku dzielnicy oraz Konrad Przebindowski - fotograf, obserwator i mieszkaniec Nowej Huty.

Kalendarze będą rozdawane w najważniejszych punktach Nowej Huty, począwszy od Placu Centralnego, po Mogiłę, Rondo Kocmyrzowskie, Zalew Nowohucki, po kultowe miejsca i osiedla dzielnicy. W trakcie akcji aktywistom z fundacji pomagać będą wolontariusze. 
 

Pokaż metkę
Autor: TOMASZ RÓG
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący:
Zobacz także
Kalendarz kulturalny
2017-01-16