Komunikat archiwalny

„Vital Cites” konferencja podsumowująca pierwszą fazę projektu

W dniach 25-26 lutego 2016 r. w siedzibie Urzędu Miasta Krakowa na Placu Wszystkich Świętych odbędzie się konferencja podsumowująca pierwszą fazę projektu „Vital Cites”, odbywającego się w ramach programu URBACT III. Projekt ma na celu zachęcenie mieszkańców do aktywności fizycznej zwłaszcza w uboższych mieszkalnych obszarach miasta, kładąc szczególny nacisk na działania przeciwko wykluczeniu społecznemu. 

„Vital Cites” konferencja podsumowująca pierwszą fazę projektu
Fot. krakow.pl

Ideą „Vital Cites” jest zachęcenie mieszkańców do aktywności fizycznej zwłaszcza w uboższych mieszkalnych obszarach miasta, gdyż szczególny nacisk kładziony będzie na działania przeciwko wykluczeniu społecznemu. Partnerzy projektu utworzą platformę wymiany doświadczeń, pomysłów i dobrych praktyk stosowanych w ich własnych miastach. Będą opracowywać strategie jak zwiększyć aktywność młodzieży w samoorganizacji i integracji lokalnej. Dzięki zajęciom treningowym, zawodom sportowym wolny czas zostanie zagospodarowany co zminimalizuje nawyki do patologii społecznej. W każdym mieście zostanie zorganizowana Lokalna Grupa Wsparcia, która będzie realizować założenia projektu.

W konferencji, łącznie z Krakowem, weźmie udział 11 europejskich miast będących uczestnikami projektu. Są to: Loulé (Portugalia) - lider projektu, Birmingham (Wielka Brytania), Burgas (Bułgaria), Budapeszt (Węgry), Den Bosch (Holandia), Vestfold County (Norwegia), Rieti (Włochy), Ústi nad Labem (Czech Republic), Liepaja (Łotwa), Sibenik (Chorwacja).

 Więcej o projekcie można dowiedzieć się pod adresem: http://www.krakow.pl/sport/195890,artykul,vital_cities.html.
 

Pokaż metkę
Autor: ANNA WAWRUCH
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także