Komunikat archiwalny

Strefa w komórce z nowymi funkcjami

Aplikacja mobilna o krakowskiej strefie płatnego parkowania InfoParking jest jeszcze bardziej przyjazna dla użytkowników. Została wzbogacona o kilka nowych funkcji. Przy okazji poprawiono drobne błędy.

Strefa w komórce z nowymi funkcjami
Fot. Magiczny Kraków

Aplikacja oferuje już nie tylko informacje o lokalizacji parkometrów, ale również można zapoznać się z mapą strefy płatnego parkowania. – Umieszczenie mapy był najczęściej powtarzającym się wnioskiem od użytkowników, jaki wpływał do nas – mówi Piotr Kącki Prezes Miejskiej Infrastruktury Sp. z o.o. W zakładce „Mapa”, która zastąpiła zakładkę „Parkometry” dodano też kilka przydatnych informacji dla użytkowników. Łatwiej znajdziemy też biuro strefy płatnego parkowania. Teraz po kliknięciu adresu w zakładce „Biuro”, lokalizacja biura wskazywana jest na mapie.

W ramach odświeżania aplikacji użytkownicy otrzymają też komunikat potwierdzający skasowanie pozycji GPS zostawionego pojazdu.

Przypomnijmy, ze aplikacja mobilna InfoParking to kolejne innowacyjne rozwiązanie, które użytkownikom strefy płatnego parkowania zaproponowała spółka Miejska Infrastruktura. Pomaga m.in. odnaleźć najbliższy parkometr znajdujący się w miejscu postoju naszego pojazdu. Dzięki geolokalizacji, łatwiej odnajdziemy zaparkowany samochód. W aplikacji są wszelkie przydatne informacje na temat strefy płatnego parkowania: a więc ile kosztuje postój, jakie są metody płatności, kiedy i w jakich godzinach obowiązuje strefa płatnego, wreszcie - gdzie mieści się Biuro Strefy. Na mapie jest też zaznaczony „Parking Przy Muzeum”, którego operatorem od 1 stycznia jest spółka Miejska Infrastruktura.

– Wprowadzając innowacyjne rozwiązania myślimy przede wszystkim o użytkownikach strefy płatnego parkowania. Temu właśnie służy oferowana aplikacja. Niedawno w części z parkometrów uruchomiliśmy usługę dającą możliwość uiszczania opłaty dodatkowej – przypomina Piotr Kącki, prezes Miejskiej Infrastruktury. - Cały czas pracujemy nad kolejnymi rozwiązaniami ułatwiającymi korzystanie ze strefy – przyznaje Piotr Kącki.

infoparking2

Pokaż metkę
Autor: JAN MACHOWSKI
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący:
Zobacz także