Komunikat archiwalny

Muzyka sakralna zabrzmi na Skałce

Są młodzi, ambitni i pełni pasji. Ukończyli lub są w trakcie edukacji w szkołach i na wyższych uczelniach muzycznych. Aktywnie koncertują jako soliści i członkowie wielu krakowskich zespołów, bo wiedzą, że aby się wybić, potrzebna jest ciężka praca i wytrwałość. Śpiewacy nowopowstałej fundacji wraz z zespołem instrumentalnym wykonają najpiękniejsze utwory muzyki sakralnej na przestrzeni dziejów. Koncert odbędzie się 28 lutego o 18:30 w krakowskiej Bazylice na Skałce jako inauguracja działalności kulturalnej Fundacji Promocji Kultury i Sztuki Ad Operam.

Muzyka sakralna zabrzmi na Skałce
Fot. materiały prasowe

- Cały sukces prężnej działalności Fundacji tkwi w tym, że nie jesteśmy tylko muzykami ale przede wszystkim mamy wieloletnie doświadczenie w branży zarządzania, HR-u, PR-u i dziennikarstwa. Postawiłyśmy przede wszystkim na rozwój naszej pasji – która może stać się sposobem na życie. Jednym z naszych głównych celów jest walka o godziwe wynagrodzenie dla artystów - mówi Małgorzata Stabrawa, współzałożycielka Fundacji.

Zespół Wokalny Ad Operam, który wystąpi podczas koncertu, jest grupą zawodowych muzyków młodego pokolenia, z których każdy może już poszczycić się indywidualnym dorobkiem artystycznym. Śpiewacy wykonają wraz z towarzyszącym kwartetem smyczkowym oraz organami najwybitniejsze utwory muzyki sakralnej, zderzając najdawniejsze dzieła (J. S. Bach, G. B. Pergolesi, G.F. Haendel, G. P. da Palestrina) ze współczesnymi (M. Webber, E. Pałłasz, F. Biebl, C. Franck i inni). W programie znajdziemy zarówno utwory solowe i duety, jak również niespotykane wykonania utworów chóralnych w solowej obsadzie.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszej rezerwacji.

Pokaż metkę
Autor: TOMASZ RÓG
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący:
Zobacz także