Komunikat archiwalny

Przetarg na budowę pochylni przy ul. Konopnickiej rozstrzygnięty

Budowa pochylni dla osób niepełnosprawnych przy przejściu wzdłuż ul. Konopnickiej coraz bliższa realizacji. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu rozstrzygnął przetarg na wykonawcę dokumentacji zadania. Pochylnia ma powstać w tym roku i będzie kosztować ok. 200 tysięcy złotych.

Przetarg na budowę pochylni przy ul. Konopnickiej rozstrzygnięty
Fot. ZIKiT

Niepełnosprawni, seniorzy, rodzice z wózkami oraz opiekuni dzieci, które uczęszczają do pobliskiego przedszkola integracyjnego przy ul. Ludwinowskiej mają szansę na lepszy dostęp do pobliskiego przystanku autobusowego. W związku z wysokimi schodami dostęp był bardzo utrudniony.

ZIKiT planuje także likwidację barier architektonicznych m.in. w rejonie al. Dygasińskiego. Na odcinku od ul. Prostej do Bieżanowskiej przebudowany zostanie ciąg pieszo-rowerowy, a w kierunku ul. Libery zostanie wykonana pochylnia przy schodach. Do marca planowane jest opracowanie dokumentacji projektowej (ok. 100 tys. zł) W tegorocznym budżecie zarezerwowanych jest także 100 tys. zł na opracowanie dokumentacji budowy dwóch wind w przejściu podziemnym przy DH Jubilat. Budowa przewidziana jest w 2018 r.

Pokaż metkę
Autor: ANNA WAWRUCH
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący:
Zobacz także